Esed'den yardım isteyen teröristler karşılığını alamadı

Esed'den yardım isteyen teröristler karşılığını alamadı

Türk askerinin kararlı adımları karşısında terör örgütü PKK/YPG, terör destekçisi ülkeleri yardımına çağırdı. Çaresiz kalan teröristler, en son çare olarak gördükleri Esed rejiminden de bekledikleri desteği alamadı.

Terör örgütü YPG'nin Amerika'nın desteğiyle Suriye'nin kuzeyinde yaptığı kirli planlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı ile bozuldu.

Operasyon kapsamında örgüte ağır darbeler vuran Mehmetçik, terörden arındırdığı bölgelerde barış ve huzur ortamını sağladı.

AFRİN'DEN KAÇACAKLAR

Harekatın başlamasıyla terör noktalarına Amerika ve Rusya bayrakları asan teröristler, desteğin geri çekilmesiyle rejime yanaştı.

BAYRAKLAR İNDİ

Amerika ve Rusya'dan sonra Esed rejimiyle de anlaşamayan örgütün kaçmaktan başka çaresi kalmadı, teröristler asılan bayrakları da indirdi.

KANDİL'DE ENDİŞE

Teröristlerin köşeye sıkışmasıyla Kandil'den de üst üste açıklamalar gelmeye başladı.

Örgütün elebaşlarından Cemil Bayık, Esed rejimiyle YPG arasında anlaşma yapılmak istendiğini ancak sonuca ulaşamadıklarını doğruladı.

NEDEN ANLAŞAMADILAR

Teröristbaşı Bayık, "Suriye hükümeti, Afrin'in tamamını kontrol altına almak istedi. Bundan dolayı her iki taraf da anlaşmaya varamadı." dedi.

DAHA ÖNCE DESTEK VERMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda Reuters'a konuşan bir Esed komutanı, YPG'nin ulaşım sorunu yaşamaması için bir koridor açıldığını ve bu koridora engel olmadıklarını açıklamıştı.