EYT’liler dahil tüm emeklilerin hesaplarına 15 bin TL para yatacak!

EYT’liler dahil tüm emeklilerin hesaplarına 15 bin TL para yatacak!

Seçime 2 gün kala emeklilerin banka hesaplarına 15 bin TL ikramiye para yatırılacağı açıklandı. Bu 15.000 lira EYT’liler dahil tüm SGK, Bağkur ve memur emeklilere verileceği belirtildi.

Türk-İş’in verilerine göre şu anda açlık sınırı 10 bin 135,50 TL. Bu durumda en düşük emekli maaşı açlık sınırının 2.635 TL daha da aşağısında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta kamu işçilerine verilen zam toplantısında hiçbir çalışanımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz sözünü verdi ve emekliler başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının gözü gelecek olan zam haberine dikildi.

En düşük emekli maaşının 10-11 Bin TL olacağına dair birtakım iddialar ortaya atılırken EYT’liler dahil tüm emeklilerin banka hesaplarına 15 bin TL para yatırılacağı söylendi. Evet, SGK emeklisi, Bağkur emeklisi ve memur emeklisi fark etmeksizin tüm emeklilere 15.000 lira nakit verileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bundan iki gün önce emeklilere verilecek bayram ikramiyelerine ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, Emekli ikramiyesini 2 bin liraya çıkardık. İnşallah bu rakamı daha da çıkarma hedefindeyiz" diye açıklama yaparken Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisinin bu 28 Mayıs seçimlerinde kazanması halinde tüm emeklilerin banka hesaplarına 15.000 TL yatırılacağının sözünü verdi.

Bu Kurban Bayramı öncesinde emeklilerin banka hesaplarına bu belirtilen miktarda ikramiye parası yatırılacağını belirten Kılıçdaroğlu, bu paranın her bayramda verileceğinin sözünü verdi. Dahası, bu emekli bayram ikramiyelerinin asgari ücret endeksli olacağını ve asgari ücret ne kadar artıyorsa ikramiye paralarının da her yıl o kadar artacağını söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu ‘’Önümüzdeki Kurban Bayramı’nda banka hesabınıza tek seferde 15 bin lira yatırılacak. Evet, geriye dönük ödeme yapacağım. Yani bayram, çifte bayram olacak” dedi.

kemal-kilicdaroglu-emekli-bayram-ikramiyesi-vaadi.jpg