Filistinlilere ağır sözler “Çenelerini kapatıp masaya oturtmalı”

Filistinlilere ağır sözler “Çenelerini kapatıp masaya oturtmalı”

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'dan Filistin ile ilgili şoke eden ifadeler kullandı.

İsrail medyasında yayımlanan haberlere göre Selman, ABD'nin New York şehrinde Yahudi STK'ları ile kapalı kapılar ardında yapılan toplantıda, "Filistinliler çenelerini kapatıp masaya oturmalı ya da şikayet etmeyi kesmeli" diye konuştu.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi hakkındaki çok konuşulacak iddialar İsrail medyasında yer aldı. İddialara göre Selman, ABD ziyareti sırasında Yahudi sivil toplum kuruluşlarının liderleriyle bir araya geldi.

Kapalı kapılar ardında gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddelerinden biri de Filistin-İsrail ilişkileriydi. Veliaht Prens, İsrail’den Kanal 10 televizyonunun muhabirinin aktardığına göre Filistin hakkında çok konuşulacak ifadeler kullandı. Selman, Filistinlilerin “İsrail’İn şartlarını kabul ederek müzakere masasına oturmalarını” ya da “çenelerini kapatmaları” gerektiğini söyledi.

Kanal 10 muhabiri ayrıca kaynağına dayandırdığı detayda, Selman’ın sözlerinin salonda büyük şaşkınlıkla karşılandığını ve dinleyicilerin “neredeyse sandalyelerinden düşeceklerini” aktardı.

Selman’ın ayrıca, Filistin sorununun ülkesinin öncelikli gündemlerinden biri olduğunu da söylediği belirtildi.