Geri ödemesiz 121 bin TL ve 271 Bin TL’lik destek kredileri kimlik numaralarına göre yatırılacak!

Geri ödemesiz 121 bin TL ve 271 Bin TL’lik destek kredileri kimlik numaralarına göre yatırılacak!

Bakanlığın başlattığı geri ödemesiz kredi başvuruları sonuçlandı. 121 bin TL’lik ve 271 bin TL’lik nakit desteği başvuru sahiplerinin kimlik numaralarına göre yatacak. Hibe desteği ile ilgili tüm detaylar bu haberimizde.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yeni nakit destek programları açıklanmıştı. Buna göre aşağıda belirtilen sınıflar için bakanlık tarafından vatandaşlara 121 bin TL ve 271 bin TL destek kredileri verilecek. Geri ödemesiz olan bu nakit desteği için başvurular sonuçlanmaya başladı ve başvuruları sonuçlanan vatandaşların Ziraat Bankası hesaplarına kimlik numaralarına göre yatırılıyor.

121.000 TL ve 271.000 TL hibe desteği haricinde aşağıda liste halinde verilenler için ayrı ayrı karşılıksız nakit desteği verilecek. Peki bu geri ödemesiz kredilerden kimler faydalanabilir? Başvurular nereye ve nasıl yapılır? İşte detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca yürütülen hibe desteği programına göre; ​Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf, Tritikale yetiştiricilerine mazot ve güre desteği olarak 121.000 TL,

Çeltik, Kütlü Pamuk üreticilerine mazot ve gübre desteği olarak 271 bin TL hibe desteği verilecek. Bunun yanı sıra aşağıda belirtilen ürün yetiştiricileri için ise şu destekler verilecek.

tarim-ve-orman-bakanligi-hibe-destegi.jpg

2023 yılı için başvuruların ne zaman yapılacağına dair bakanlığın önümüzdeki günlerde yeni bir takvim açıklaması ekleniyor.