1. YAZARLAR

  2. İNANÇ YILAN

  3. Gökleri Deleceğiz!
İNANÇ YILAN

İNANÇ YILAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Gökleri Deleceğiz!

A+A-

O ne çağdışılılıktır öyle! Anıtkabir senin neyine kardeşim, ülkeyi kurdu, kurtardı diye Ankara’nın en güzel yerinde anıt mezar mı olurmuş! Tez zamanda yıkılmalı yerine mümkünse disko yapılmalı millet orasını burasını sallasın ya da dergah yapalım müritler hocasının eteğini öpüp koklasın. (Zaten Atatürk Orman Çiftliği ve diğer mirasının içine ettik. Anıtkabiri de yıktık mı, tüy dikeriz.) 


Ama iş Ankara ile bitmemeli... İstanbul içinde şöyle “milletin orasına burasına dikecek” daha çok adam bulmak lazım. Mehmet Cengiz tek başına yoruluyor, kuyruk oluyor. Yardımcı olmak lazım... Aday çok, yeterki önleri açılsın. 

Örneğin Topkapı Sarayı ne kadar eski. Ayrıca deprem yönetmeliğine uygun mu belli bile değil. Tez yıkılıp yerine rezidans yapılmalı. Alt katta zevceleriyle sessiz sakin yaşayan bilumum zevat, üst katta cariyeleriyle gününü gün etmeli. Sultan Mehmet’in Fetih ruhu yerine Mehmet Cengiz’in “Nasıl Koymalı” eseri okullarda okutulmalı. Kanuni’nin Vakıf sevdası yerine Vakıfların yerlerini “iktidara canım feda” diyen her kim varsa verip ister otel ister lokanta isterse pavyon yapması için ödüllendirilmeli. 

Satranç oynayanlar oynayamacak hale gelene kadar dövülmeli, kitap okuyanlar ise tecrit edilmeli. Çiftçilik acilen terk edilip, çobanlık mesleği yerine AVM’ler de dükkan bekçiliği özendirilmeli. Önemli olan teknolojiyi geliştirmek değil, satın alabilmektir. Felsefe, resim, müzik ve tiyatro gibi dallar eğitim müfredatından kaldırılmalı yerine AVM–Rezidans müteahitliği dersi konulmalı. Haram ile Hac arasında ki ilişki güçlendirilerek Diyanet üzerinden “Günaha gir ama tövbe etmeyi de bil” mottosuyla yeni bir akım başlatılmalı. Böylece adam hacca giderken çaldım, çırptım veya haram yedim başıma birşey gelir mi gibi gereksiz vicdan azabından kurtulmalı. 

Sanatın içine tükürülmekle kalınmamalı mümkünse sı*ılmalı. Hüseyin Gülerce Basın İlan Kurumunun, Fehmi Koru ise Anadolu Ajansının başına geçirilmeli. Yılmaz Özdil’in Fetö bağlantısı tespit edilip, yıllardır Fetullah’ın elini öptüğü bilinen Fatih Altaylı kanun hükmünde kararname ile guam adalarına sürülmeli. Elbette Bekir Coşkun’da unutulmamalı, yazamaması için gereken çaba her ne ise yapılmalı. Hele o Zihni Çakır yok mu! Zehir saçıyor zehir. Tez elden ekmeğe muhtaç edilip terbiye olduğundan emin olunarak kontrolü bir şekilde yazması sağlanmalı.
 
Fuat Uğur ve Cem Küçük müthiş fantezi dünyalarında yalnız bırakılmamalı ROK, Nagehan Alçı, Cemil Barlas, Kurtuluş Tayiz ve Hilal Kaplan’la birlikte CNN International veya BBC’ye çıkarılmalı. Bu gibi yetenkler çarçur edilmemeli. Ethem Sancak ve diğer kadro ihale çıkacakta alacağız diye beklememeli, ihaleleri kendileri düzenleyip aralarında taksim etmeliler. Yıllardır dünyanın dört bir yanında Nükleer Santral yapan (Yersen tabi) Kolin inşaat Akkuyuya ortak oldu diye fırtına koparanlara inat bir nükleer santral de Aya Sofya’nın yerine kurulmalı. Ege kıyılarında kalan bütün ormanlar yakılıp yıkılmalı yerlerine otel kondurulmalı.  


Kısacası; 
İstikbal göklerde değil, gö*leri delendedir... (Affedersiniz noktanın yerine “k” harifini koyacaksınız)!!!

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.