Haluk Levent AFAD ile ilişkisini açıkladı: Arabanız var ama ehliyetiniz yok, ehliyet olmadan arabayı nasıl kullanacaksınız?

Haluk Levent AFAD ile ilişkisini açıkladı: Arabanız var ama ehliyetiniz yok, ehliyet olmadan arabayı nasıl kullanacaksınız?

AHBAP'ın kurucusu ünlü şarkıcı Haluk Levent AFAD ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden gelen linç yorumlarına son noktayı koydu. Levent bir yazı dizisi hazırlayarak AFAD ile AHBAP arasındaki ilişkiyi açıkladı.

Kahramanmaraş merkezli peş peşe gelen depremlerin ardından AHBAP platformu önemli bir adım atmış ve Oğuzhan Uğur'un kurucusu olduğu BaBaLa TV ile birlikte yardım kampanyaları başlatarak depremzedeler için seferberlik göstermişlerdi.

kapak-013302.webp

Yapılan yardım ve destek kampanyaları MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından 'devlete kafa tutmak' olarak adlandırılmış ve sahtekarlık olarak nitelendirilmişti. Akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'Devlete eş koşmaya çalışanlar cezalandırılacaklar' diyerek Levent ve Uğur için gözdağı vermiş idi.206194.jpg

Tüm bunlar olurken toplanan bağışların miktarı ve verileceği bölümler ayrılmış ve Haluk Levent tarafından canlı yayında duyurulmuştu. Şimdi ise sosyal medyanın gündemi Haluk Levent olmuş ve AHBAP'ın AFAD'a rest çektiği ve üstünlük kurduğu yönünde Levent'e ağır eleştiriler yapılmıştı.

Levent sosyal medya hesabından yaptığı yazı dizisi ile AFAD ve AHBAP ilişkisini açıkladı. İşte Levent'in açıklamaları:ahbap-dernegi-burs-basvurusu-nasil-yapilir-haluk-levent-acikladi-ogrencilere-6000-tl-burs-verilecek-1632563959-0843.jpeg

1) Ben ne zaman Afad adını geçirsem “vay Afad güzellemesi” yapıyor diyenler! Konuyu açalım mı? Örneğin, araba aldınız ehliyet yok. Ehliyeti devletin kurumundan almamışsanız arabayı nasıl kullanacaksınız? Yangın sonrası fidan dikeceksin. Orman müdürlüğünün izni olmadan imkansız!

2) Kısaca hiç bir şeyi kendi başımıza yapamayız. Depremde yangında, selde yani bir afet durumunda devletin arama kurtarması AFAD’tır. Önce bölgeye yerleşir planlamalarını yapar. Yani Afad devletin bir organıdır. Bizler önce ondan onay alır sonra yaparız. Mesela Çadır kent mevzusu

3)Yani biz ya da başka bir STK çadırkent kurarken kafamıza göre plan yapamıyoruz. Planlanmış alan gösteriliyor bizlere. Ve lojistik destek veriliyor. Elektrik , jeneratör, tuvalet vs. Ondan sonra Çadır satın alıp geliyoruz. Oraya kuruluyoruz. Çünkü gelişi güzel yapamayız!

4)Bakın saatlerdir arama kurtarma yapan arkadaşlarla ateş başında oturuyoruz. Yanımda Mustafa var. Sinoplu. Göçük altında kalan bir çocuğu anlatırken ağlıyor ve hepimiz ağlıyoruz. O kadar acı olaylar var ki ve yaşandı ki hepimiz gerçekten kötüyüz. İşte Afad emekçisi Mustafa ve+

5) Mustafa’nın arkadaşları hepsi bu duyguda. Yıllardır Afad ile protokolümüz var. Ahbap sahadaki 1800 stk dan bir tanesi. Mütevazı olmicam çok şey yaptık yıllardır. “Afad da bizim Ahbap da” cümlesi politik ayrışmayalım mesajdır. Yoksa Afad bir devlet kurumu Ahbap ise bir dernek+

6) Ahbap Afad’ın alternatifi hiç değildir olamaz da. Mesela bizim sadece 30 kişilik arama kurtarma ekinimiz var ve deprem başından beri çalışıyorlar. Ama Afad’ın binlerce. Ahbap iyi bir dağıtımcı iyi bir depolaması organize ekiptir. Fakat bir devlet kurumunun karşıtı değildir!

7) Politik duruşunuz ne ise sonuna kadar ona göre davranın tabii ki. Eleştiri yapın. Bu benim konum değil. Fakat Afad’ın binlerce emekçisi var. Ve yakınlarımız öncelikle bu insanlara emanet. Onların da duyguları var. Bakın şu anda saat 06.34 Bu insanlar bu hepimiz için burda. ????