Her söylediği olan Ekonomist Mert Başaran dolar ve altın ile ilgili önerilerde bulundu

Her söylediği olan Ekonomist Mert Başaran dolar ve altın ile ilgili önerilerde bulundu

Tahminlerinde yanılmayan ünlü Ekonomist Mert Başaran dolar ile ilgili tahminlerde bulundu. Dolar 25 TL olacak mı? sorusun yanıtlayan Başaran'ın verdiği cevap yatırımcılara yön verecek.

Her söylediği olan Ekonomist Mert Başaran dolar ve altın ile ilgili önerilerde bulundu: Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran kişisel sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Dolar 25 TL olacak mı? sorusunu yanıtlayan Başaran'ın verdiği cevap dikkat çekti. Yaptığı açıklamalar ile yatırımcılara yön veren Başaran dolar ile ilgili bu soruya yanıt verdi.

Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran doların bir gün 25 TL olacağını fakat parasını dövizde tutanların ise zarar edeceğini açıklamalarına ekledi. Başaran dolar 25 TL olacak mı sorusunun sürekli karşısına çıktığını ifade ederek doların bir gün 25 TL'ye ulaşacağını fakat parasını dolara yatıranların ise zarar edeceğini açıkladı. Başaran açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

DOLAR 30 TL OLACAK

'Sürekli dolar 25 olacak mı?' diye soruluyor. Evet arkadaşlar dolar 25 lira olacak. 30 lira da olacak. Simit fiyatları da, mesela tuvalet fiyatları da artacak. Burada sıkıntı şu ekonomistler 5 yıldan beri her hafta, doların 25 lira olacağını söylüyorlar. Doların yüzde 30 oranında artması söz konusu enflasyon ortamında normal bir durumdur.

DOLARI OLANLAR KAZANDIĞINI DÜŞÜNECEK AMA ÖYLE DEĞİL

Dolar bir gün 25-26 lira olacak. Doları olanlar para kazandığını düşünecek. Ama öyle değil. Dolar çok artınca hiçbir şeyi aynı fiyattan alamıyorsunuz. Dolar tuttuğunuzda para kazanmazsınız. Dövize endeksli artan yatırım araçlarına yönelmek lazım. Mutlaka doların enflasyon hikayesini dikkate alın.

DOLAR YERİNE ALTIN ALIN

Hiçbir şey bilmiyorsanız. Dolar yerine altın alın. Bizim millet sürekli 'Altın mı, dolar mı?' diye soruyor. Paranızı dolar bazlı artırmanız lazım. Dolar bir gün 25 lira muhakkak olacak. Ama gerçek olan şu dolar artınca siz hiçbir şey alamayacaksınız. Enflasyon olan ülkelerde malda kalmak lazım." ifadelerine yer verdi.