İslam Memiş’ten altın yorumu! Gram altın için yeni tahmin!

İslam Memiş’ten altın yorumu! Gram altın için yeni tahmin!

Altın fiyatları ve piyasalar ile ilgili sık sık değerlendirmelerini aktaran Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları hakkında açıklama yaptı. Peki, altın fiyatları düşecek mi? İslam Memiş’ten cevap geldi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların en çok merak ettiği sorulardan biri olan “Altın fiyatları yükselecek mi yoksa düşecek mi?” sorusuna cevap verdi. Altın fiyatları ile ilgili yaz aylarını işaret eden İslam Memiş, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Rekorlar kelimelerini çok duyacağız!

Altın fiyatlarında yükseliş devam ederken, yatırımcıların da kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı. Altın fiyatları ile ilgili değerlendirmelerini aktaran İslam Memiş, geride bıraktığımız haftada altın fiyatlarının tüm zamanların rekor seviyesini gördüğünü ve serbest piyasalarda 1.253 TL düzeyini görürken, ekranlarda da 1230 TL’yi aşan seviyelerde test edildiğini belirtti. Bu sene için rekor kelimelerinin çok duyacağımızı öngören İslam Memiş, orta ve uzun vadede yatırımcısının altından kazanmaya devam edeceğini düşündüğünü belirtti.64931.jpg

Orta ve uzun vadede kazandırmaya devam edebilir!

Orta ve uzun vadede yatırımcısının altından kazanmaya devam edeceğini düşündüğünü belirten Memiş, öncelikle 1.200 TL psikolojin direncin kırıldığını ve bunun devam edeceğini düşündüğünü açıkladı. Altın fiyatlarının son iki haftadır ABD’de bankaların iflas haberleri ile güvenli liman gömleği giydiğini açıklayan Memiş, bankacılık krizinin başka bankalara da yansıyabileceğini, jeopolitik risklerin devamı, resesyon endişelerinin devam ettiğini aktardı. Bu belirsizlerin altın fiyatlarını destekleyen başlıca faktörler olduğunu da belirtti.

Gram altın için yeni rakamı açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, geçtiğimiz seneye baktığı zaman altın fiyatlarının baskı altında kaldığını, bu sene biraz daha serbest kaldığını ve merkez bankalarının da sahneden indiği dönemin başladığını açıkladı. FED ve diğerlerinin artık kenara çekileceğini ve altın fiyatlarının da buradan güç toplayabileceğini açıkladı.

Ons altının 2000 dolar seviyesi üzerinde kalıcı olarak 2350 dolar düzeyini test edebileceğini belirten İslam Memiş, serbest piyasalarda 1237 TL fiyatından kapanış yapan gram altın TL fiyatında da 2023 senesi için 1450 TL ve devamında da 1550 TL seviyelerini beklediğini açıkladı.

Not: Anlatılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.