Kar listesi açıklandı, çok sayıda il listede: Yaşadığınız il var mı hemen bakın! Bugün ve yarın için uyarı yapıldı

Kar listesi açıklandı, çok sayıda il listede: Yaşadığınız il var mı hemen bakın! Bugün ve yarın için uyarı yapıldı

Binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Bugün ve yarın için illere kar yağışı uyarısı yapıldı. Kar uyarısı listesinde bugün 16 il bulunuyor. Peki, sizin yaşadığınız il listede var mı? İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından kar yağışı uyarısı yapılan

MGM bugün (15 Şubat) 16 ile sarı kodlu uyarıda bulundu. Yapılan uyarıya göre, 16 ilde kar bekleniyor. Yarın için ise 9 ile kar uyarısı yapıldı.

Bugün kar yağması beklenen iller

Artvin, Bolu, Giresun, Gümüşhane, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Trabzon, Zonguldak, Bayburt, Bartın, Ardahan, Karabük, Düzce

Yarın yani 16 Şubat tarihinde kar yağması beklenen iller

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Trabzon, Bayburt, Ardahan

Bugün için MGM tarafından yapılan uyarılar:

Türkiye’de hava durumu

Türkiye’de bugün ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu (Konya, Karaman hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu, Kütahya ve Afyonkarahisar çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Batı Karadeniz kıyılarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışların Karadeniz bölge genelinde kuvvetli, Doğu Karadeniz'de yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların, Karadeniz bölge genelinde kuvvetli, Doğu Karadeniz'de yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde kar yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.