Kripto paralarda son durum! 18 Mart 2023 Bitcoin ve altcoinlerde neler oluyor?

Kripto paralarda son durum! 18 Mart 2023 Bitcoin ve altcoinlerde neler oluyor?

Amerika bankacılık sektöründe yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından düşüşe geçen Bitcoin, yakından takip edilmeye devam edilirken altcoinlerin son durumları da merak edildi. İşte detaylar…

FED’in mart ayı toplantısına oldukça kısa bir zaman kala faiz kararının ne olacağı merak edilirken son dönemlerde yaşanan olumsuz gelişmeler piyasaları karıştırdı. Dolar endeksinde ve altın piyasasında yukarı yönlü hareketler devam ederken kripto para piyasalarında da dalgalı hareketler gözlenmeye başlandı. FED Başkanı Jerome Powell’ın toplantı öncesinde yapmış olduğu şahin tonlu açıklamalara bağlı olarak düşüşe geçen kripto paralar, yaşanan bankacılık krizinin ardından seyir değişti.

Hafta için Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate’in iflaslarının açıklanmasının ardından ekonomi piyasalarında dalgalı hareketler gözlenmeye başlandı. Krizin Avrupa’ya da sıçramış olması belirsizliği ve endişe durumunu artırmaya devam ederken kripto paraların yeni güne yukarı yönlü hareketler ile başladığı görüldü. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere tüm kripto paraların yüksek artışlar ile hafta sonuna giriş yaptıkları kayda geçti.

BITCOIN VE ETHEREUM YÜKSELDİ!

kripto-paralarda-son-durum-18-mart-2023-bitcoin-ve-altcoinlerde-neler-oluyor.jpg

Powell’ın şahin tonlu açıklamalarının ardından 20 bin dolar seviyesine kadar gerileyen ancak sonrasında tepki alımları sayesinde yükselmeye başlayan Bitcoin, son günlerde gündemden düşmeyen bankacılık krizinden olumlu etkilendi. Yeni güne yüzde 6,7’lik artış ile başlayan Bitcoin, 27 bin 701 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Amerika piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelerden pek de etkilenmediği görülen Ethereum da yeni güne artış ile başladı. Sabah saatlerinde yüzde 6,4’lük artış ile kayda geçen Ethereum, bin 822 dolar seviyesine kadar yükseldi.

ALTCOINLERDE SON DURUM 18 MART 2023

18 Mart Cumartesi gününe yukarı yönlü hareketler ile başlayan altcoinler, yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. Yeni güne yüzde 6,5’lik artış ile başlayan Cardano 0,354 dolara, yüzde 5,9’luk artış ile başlayan Polygon 1,24 dolara, yüzde 4,3 artış ile başlayan BNB 346 dolara, yüzde 5,6’lık başlayan Dogecoin ise 0,0779 dolara yükseldi. Ripple’ın ise yüzde 4,3 oranında değer kazandığı ve 0,386 dolara yükselmiş olduğu görüldü.