Marmara dikkat: İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Kocaeli’ne bugün için açıklandı!

Marmara dikkat: İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Kocaeli’ne bugün için açıklandı!

Hafta sonunu dışarıda değerlendirmek isteyen binlerce vatandaşı ilgilendiren açıklama geldi. Marmara Bölgesi için duyuruldu. İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Kocaeli illerinde beklenen hava durumu verileri açıklandı.

Vatandaşlar günlük olarak hava durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) bugün için hava durumu verilerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Marmara Bölgesi’nde bugün havanın parçalı bulutlu, öğleden sonra Kırklareli çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgârın; bölgenin batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

screenshot-1.jpg

Marmara Bölgesi’nde hava durumu

EDİRNE °C, 19°C

Parçalı bulutlu

İSTANBUL °C, 16°C

Parçalı bulutlu

KIRKLARELİ °C, 18°C

Parçalı bulutlu, öğleden sonra hafif sağanak yağışlı

KOCAELİ °C, 20°C

Parçalı bulutlu

Türkiye’de hava durumu

Türkiye’de bugün havanın ülkemiz genelinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Kıyı Ege ile Antalya ve Kırklareli çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ riski bulunmaktadır.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI:

Rüzgârın; Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ:

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.