MEB açıkladı sömestr tatili ara tatil 30 gün mü olacak?

MEB açıkladı sömestr tatili ara tatil 30 gün mü olacak?

15 günlük ara tatilin 15 gün uzatılarak 30 güne tamamlanacağı iddia edilmişti. İddialar öğrencileri sevindirirken konu hakkında MEB açıklama yaptı. Okullar ne zaman açılacak Şubat 2023 açılış tarihi açıklandı!

MEB açıkladı sömestr tatili ara tatil 30 gün mü olacak? Öğrenciler 23 Ocak 2023 tarihinde karne almış ve ara tatile çıkmıştı. Her sene olduğu gibi 15 günlük ara tatil için ara veren okullarda tatilin 30 gün olacağı yönünde haberler çıkmıştı.

Özellikle de yapılan haberlerin sosyal medyada büyük yankı uyandırması ve pek çok öğrencinin bu yönde taleplerini dile getirmesi sonrasında MEB zorunlu açıklama yayımladı. 15 tatil olarak anılan sömestr tatili için tatilin uzatılarak 30 güne çıkartılacağı iddiaları öğrenciler arasında büyük memnuniyet yaratmıştı.

SÖMESTR TATİLİ 15 TATİL KAÇ GÜN, 30 GÜN MÜ OLACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ara tatilin 30 gün olacağı yönündeki iddialara yanıt verilerek "Bazı internet Haber sitelerinde yer alan ve yarıyıl tatilinin bir aya çıkarılacağına ilişkin iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. 2022-2023 eğitim öğretim yılı takvimi daha önce planlandığı gibi uygulanacak olup takvimde herhangi bir değişiklik söz konusu değildir" ifadelerine yer verildi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK, ARA TATİL NE ZAMAN BİTECEK 2023?

Yapılan açıklamanın devamında okulların açılış tarihi için ise "Buna göre 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 20 Ocak tarihinde tamamlanırken eğitim öğretim yılının ikinci dönemi ise 6 Şubat 2023 tarihinde başlayacaktır" ifadesine yer veriler okulların 6 Şubat 2023 tarihinde açılacağı belirtildi.