Meteoroloji’den deprem bölgesi için uyarı geldi! O illere kar bekleniyor!

Meteoroloji’den deprem bölgesi için uyarı geldi! O illere kar bekleniyor!

Derem bölgesi için Meteoroloji Genel Müdürlüğü, değerlendirmelerini aktardı. Yarın ve çarşamba günü bölgede gök gürültülü sağanak yapış beklenirken, çarşamba günü karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, yarın Adıyaman, Malatya, Gaziantep, Hatay ve Kilis çevreleriyle akşam saatlerinden sonra Elazığ ve Diyarbakır’ın kuzeyinde yağmur bekleniyor. Çarşamba günü Malatya ve Kahramanmaraş’ın kuzeyinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji’nin son değerlendirmelerine göre çarşamba günü Malatya ve Kahramanmaraş’ın kuzeyinde akşam saatlerinden sonra hava sıcaklığının düşmesi ile birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışına dönen yağışlar bekleniyor. Peki, hangi iller için kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı?

Deprem bölgesi için hava durumu raporu!

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından, deprem bölgelerinde yakın bir zaman önce sel felaketi de yaşanmıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son açıklamasına göre, yağışların deprem bölgesinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji’nin yaptığı açıklamaya göre, Adıyaman, Malatya, Hatay, Gaziantep ve Kilis çevreleriyle akşam saatlerinden sonra Elazığ ve Diyarbakır’ın kuzeyinde yağmur bekleniyor. Osmaniye, Adana, Kahramanmaraş çevrelerinde gök gürültülü sağanak beklenirken, yağışların Kahramanmaraş’ın batısı, Adana’nın kuzeyi, Osmaniye’nin kuzey kesimlerinde yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Karla karışık yağmur ve kar!

Bölgenin genelinde çarşamba günü çok bulutlu ve yağışlı bir hava beklenirken, sağanak ve gök gürültülü sağanak, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay’ın batı kesimleri ile Adana’nın kuzeyinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların Malatya ve Kahramanmaraş’ın kuzeyinde akşam saatlerinin ardından havanın soğumasıyla birlikte karla karışık yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor.

Fırtına uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre; rüzgarı bölge geneli batı ve güneybatı yönlerinden kuvvetli ve fırtına şeklinde, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile bölgenin yüksek ilçelerinde kuvvetli fırtına şeklinde esmesi tahmin ediliyor. Öngörülen kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve fırtına karşısına oluşabilecek su baskını, sel, yıldırım, çayı ve çadır uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekir.

28 Mart 2023 Salı

sali.jpg

29 Mart 2023 Çarşamba

carsamba.jpg