Öğrenciler için ücretsiz olarak başlıyor:  Telefon ile arayanlar bilgi alabilecekler!

Öğrenciler için ücretsiz olarak başlıyor: Telefon ile arayanlar bilgi alabilecekler!

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük etkilere neden olan depremlerin ardından yeni açıklamalar yapılıyor. Son olarak öğrencileri ilgilendiren önemli bir duyuru yapıldı. Belediye tarafından yapılan duyuruda, öğrenciler için ücretsiz kurs bilgilendirmesinde

Ankara Büyükşehir Belediyesi depremzedeler için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak ücretsiz kurs duyurusu yapıldı. Belediye açıklamasına göre, öğrenciler için ücretsiz “Liselere Giriş ve Yükseköğretim Kurumları Sınavlarına Hazırlık Kursları” düzenlenecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

Depremzede öğrenciler için hazırlık kurslarını sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla duyuran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Eğitim aksamamalı. Deprem bölgesinden Başkente gelen öğrencilerimiz için ücretsiz LGS ve YKS hazırlık kurslarımız başlıyor” dedi.

screenshot-6.jpgscreenshot-7.jpg

7. VE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİNE LGS KURSU

“LGS Hazırlık Kursları” kapsamında 7 ve 8. sınıf öğrencilerine eğitimler verilecek. Ücretsiz verilecek kurslardan faydalanmak isteyen depremzede öğrenciler, Osmanlı Aile Yaşam Merkezi’ne (AYM) giderek ya da 0312 507 37 30 numaralı telefondan bilgi alabilecek.

YKS KURSU İÇİN ADRES: KUŞCAĞIZ

Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi ise “YKS Hazırlık Kursları”na ev sahipliği yapacak. Matematik, Türkçe, kimya ve fizik branşlarında derslerin verileceği kurstan faydalanmak isteyen öğrenciler Kuşcağız AYM’ye giderek ya da 0312 380 10 47-48 numaralı telefondan bilgi alabilecek.