ÖSYM sınav giriş belgesi duyurusunda bulundu: Bu sene bu sınava katılacak olanlar dikkat!

ÖSYM sınav giriş belgesi duyurusunda bulundu: Bu sene bu sınava katılacak olanlar dikkat!

ÖSYM internet sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile sınava giriş belgesi duyurusunda bulundu. Yapılan duyuruda, adayların bugünden itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle belgeyi edinebilecekleri bildirildi.

Bu yıl 2023-YÖKDİL/1 Sınavına katılım sağlayacak olan vatandaşları ilgilendiriyor. ÖSYM bugün önemli bir duyuru yaptı. Buna göre, adaylar sınav giriş belgelerini alabilirler.

Konu ile ilgili açıklamada şöyle denildi:

26 Mart 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’na (2023-YÖKDİL/1) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 16 Mart 2023 tarihinde saat 14.15'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebilecektir.

DİKKAT!

26 Mart 2023 tarihinde uygulanacak olan 2023-YÖKDİL/1 Sınavı için adaylar, 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri ve sınavdan en az 1 saat önce sınavın yapılacağı bina önünde hazır bulunmaları sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.