Petrol fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? Brent Petrol 100 dolara ulaşır mı?

Petrol fiyatlarında yükseliş devam edecek mi? Brent Petrol 100 dolara ulaşır mı?

Petrol fiyatlarına daha geçtiğimiz günlerde zam gelirken arz sıkıntısının devam etmesi ile Brent Petrol fiyatlarının yükselmesi petrol fiyatlarındaki endişeyi arttırıyor. Peki petrol fiyatlarında neler olacak?

Petrol fiyatlarına gelen zamlar vatandaşın belini her geçen gün bükerken Brent Petrol fiyatlarında yaşanan artış ve arz sıkıntısının devam etmesi petrol fiyatlarında sıkılaşmanın devam edeceğini gösteriyor. Bu ise yeni zamlar mı demek oluyor? Vatandaşlar tarafından petrol fiyatları çok yakından takip edilmeye devam edilirken OPEC raporu 2023 yılının ikinci yarısında petrol durumunun küresel çapta nasıl olacağına dair açıklamalar yaptı. İşte tüm detaylar…

Petrol fiyatlarında neler olacak?

Petrol fiyatlarında küresel çapta yaşanan sıkıntılar ve Türkiye içinde üst üste alınan zamlar vatandaşın belini bükerken son açıklanan OPEC raporuna göre fiyatlar daha da artacak! Son açıklanan OPEC raporuna göre, 2023 yılının ikinci yarısında küresel çapta petrol sıkıntısının daha da artacağı belirtiliyor. Hatta 2023 yılının ikinci yarısında küresel petrol stoklarının yarım milyon varil azalacağı bilgisi de paylaşılıyor.

Bununla beraber bu yaşanacak olan durumun Brent Petrol fiyatlarını etkileyeceğine dair açıklamalarda geliyor. Arz sıkıntısının da devam etmesi gibi sebeplerle Brent Petrol fiyatları bu zamana kadar yüzde 1,98 artarak 93,70 dolara kadar yükseldi. Bu durumlar karşısında Brent Petrol fiyatlarının daha da yükseleceği hatta 100 dolara ulaşabileceği bilgileri de paylaşılıyor.

Brent petrol yükselirse yine zam gelecek!

Brent Petrol fiyatlarının yükselmesi ile beraber vatandaşlar endişe ile gözlerini akaryakıt fiyatlarına çevirirken yapılan açıklamalarda yeni bir zammın geleceği de belirtildi. Hatta Brent Petrol fiyatlarının 100 dolar gibi bir rakama ulaşması gerçekleşirse petrol fiyatlarında yeni bir rekorun kırılacağı bilgisi de yine açıklamalar ile paylaşıldı.