PTT'den dar gelirli ailelere büyük destek! 11.500 TL finansman desteği nasıl alınır?

PTT'den dar gelirli ailelere büyük destek! 11.500 TL finansman desteği nasıl alınır?

Nakit sıkıntısı yaşayan dar gelirli ailelere müjde! PTT yeni kampanyası dahilinde başvuru yapan dar gelirli ailelere 11 bin 500 TL finansman desteği sağlayacağını resmi web sitesi üzerinden duyurdu. Detaylar işte sizlerle...

Dar gelirli vatandaşların yüzlerini güldürecek birbirinden farklı avantajlar sağlayan PTT yeni kampanyası ile de yüzleri güldürecek gibi görünüyor. Bu durumda da, TC Kimliğiyle PTT şubesine giden kişiler 11 bin 500 TL finansman desteği fırsatından yararlanabilir.

PTT’den dar gelirli ailelere dev fırsat

Finansman sorunu ülke genelinde yaşayan milyonlarca vatandaşın karşı karşıya kaldı sorunlar arasında en başta yer alırken, ülke genelinde yaşanılan ekonomi krizden en çok etkilenen kesim ise dar gelirli vatandaşlar oldu. Bu zorlu süreçte gerek kurum ve kuruluşlar gerekse özel şirketler dar gelirli ailelere yardım fırsatları sunmaya devam ederken, Nakit sıkıntısı yaşayan dar gelirli ailelerin yardımına bu defa PTT koştu. PTT dar gelirli vatandaşların yüzlerini güldürecek yeni kampanyasını resmi web sitesi üzerinden duyurarak, dar gelirli vatandaşların hizmetine sundu. Dar gelirli vatandaşların yüzlerini güldürecek yepyeni bir kampanya ile dikkatleri üzerine çeken PTT, dar gelirli vatandaşlara özel yeni kampanyası dahilinde başvuru yapan dar gelirli ailelere 11 bin 500 TL finansman desteği sağlayacağını duyurdu.

Finansman desteği için başvuru şartları neler?

Dar gelirli vatandaşların yüzlerini güldürecek birbirinden farklı avantajlar sağlayan PTT yeni kampanyası ile de odak noktası oldu. PTT tarafından sunulan finansman desteği için başvuru yapmak isteyen kişilerin izleyeceği adımlar ise şu şekilde yer alıyor;

PTT dar gelirli vatandaşların maddi sıkıntılarını gidermek adına sosyal destek programını kapsamından yararlanacak kişilerin TC vatandaşı olmasını talep ederken, özellikle de gelir durumunun düşük seviyede olması gerektiğinin bilgisini verdi. PTT tarafından sunulan şartları karşılayan vatandaşlar başvuru işlemlerini PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapabileceği gibi, PTT şubelerine giderek kimlik belgesi ve gelir durumu belgesi ile şahsen giderek başvuruda bulunabilir. Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşların başvuruları değerlendirme kapsamına alındıktan sonra, başvurusu onaylanan vatandaşlar, düzenli olarak 11 bin 500 TL finansman desteğinden yararlanabilecek.