Puanlar verildi, dünyanın en iyi otomobil üreticileri listesinde zirveyi o marka aldı!

Puanlar verildi, dünyanın en iyi otomobil üreticileri listesinde zirveyi o marka aldı!

Dünyanın en iyi otomobil üreticisi markaları belli oldu. Consumer Reports, zirveye oturan ismi açıklarken; listenin ilk 32’sini de paylaştı. İşte dünyanın en iyi otomobil üreticileri listesi…

Rekabet her alanda olduğu kadar otomobil markaları arasında da var. Hatta zaman zaman otomobil dünyasındaki rekabet biraz daha artıyor. Bu noktada rekabeti kızıştıracak bir liste hazırlamış olan Consumer Reports, dünyanın en iyi otomobil üreticilerini listeledi. Zirvede ise, dünyaca ünlü bir marka yer aldı.

50’den fazla yolda sürüş ve kaza testi, sahip oldukları güvenlik donanımları ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak bir rapor hazırlamış olan Consumer Reports, rapor ‘Dünyanın En İyi Otomobil Üreticileri’ adını verdi. Bu kapsamda zirveye 81 puan alan dünyaca ünlü bir otomobil markası yerleşirken; listenin geri kalanı da dikkat çekti. İşte dünyanın en iyi otomobil üreticileri listesi…

BU YIL ZİRVEYE BMW YERLEŞTİ

Consumer Reports tarafından paylaşılan rapora göre, geçtiğimiz yıl üçüncü sırada yer alan BMW, bu yılki testlerden başarıyla geçerek, birinci sıraya yükseldi. Zirvedeki yerini BMW’ye kaptıran Subaru ise ikinci sırada yer aldı. Bu senenin üçüncü ise daha önce listeye sekizinci sıradan giren Mini oldu. Elon Musk’ın CEO’luğunu üstlendiği Tesla ise, listede 17. sıraya kadar yükselmeyi başardı. Öte yanan listede toplamda 32 araba markası yer aldı.

EN İYİ OTOMOBİL ÜRETİCİLERİ LİSTESİ

puanlar-verildi-dunyanin-en-iyi-otomobil-ureticileri-listesinde-zirveyi-o-marka-aldi-2.jpg

Yapılan testler sonucunda Consumer Reports dünyaca ünlü otomobil üreticilerine 45’ten başlayarak 81’e kadar yükselen puanlar verdi. Zirvedeki BMW testten 81 puanla geçerken; son sırada yer alan Land Rover 45 puanda kaldı. İşte dünyanın en iyi otomobil üreticileri listesi:

 1. BMW
 2. Subau
 3. Mini
 4. Lexus
 5. Honda
 6. Toyota
 7. Genesis
 8. Mazda
 9. Audi
 10. Kia
 11. Acura
 12. Buick
 13. Hyundai
 14. Porsche
 15. Dodge
 16. Lincoln
 17. Tesla
 18. Infiniti
 19. Volkswagen
 20. Volvo
 21. Nissan
 22. Ford
 23. Chevrolet
 24. Cadillac
 25. Chrysler
 26. Mercedes-Benz
 27. GMC
 28. Mitsubishi
 29. Alfa Romeo
 30. Jaguar
 31. Jeep
 32. Land Rover