Sağlık Bakanı Koca açıkladı depremde 5.434 kişi hayatını kaybetti!

Sağlık Bakanı Koca açıkladı depremde 5.434 kişi hayatını kaybetti!

Türkiye toplamda 10 ilde büyük yıkıma neden olan depremin yaralarını sarmaya çalışırken ne yazık ki geçen her saat depremin acı bilançosunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Koca açıkladı depremde 5.434 kişi hayatını kaybetti! Türkiye Pazartesi günü yaşadığı iki büyük depremle büyük bir yıkım yaşarken 10 ili etkileyen depremin acı bilançosu ne yazık ki her geçen saat daha da artıyor.

Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma neden olan deprem neden ile Türkiye OHAL ilan ederken alınan tedbirler arttırılmıştı. Deprem bölgesine yardım için tüm Türkiye tek yürek olurken bugün arama kurtarma ekiplerinin sayılarının artması ile pek çok bölgeden müjdeli haberler gelmeye başlamıştı.

SON DAKİKA! KAHRAMANMARAŞ DEPREMİNDE SON DURUM NE, KAÇ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ?

Büyük bir yıkıma neden olan ve aralarında Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay illerinin yer aldığı 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son rakamları duyurdu.

Bakan Koca yaptığı açıklamasında "Depremin boyutu çok büyük, zorlu bir coğrafyayı vurdu. Hava koşulları son derece zorlu. Kurtarma ekipleri, zarar gören merkezlere zorlukla ulaştılar. Hatay'da 2749 binanın yıkıldığını tespit ettik, artış olabileceğini düşünüyoruz. Hatay 1647 vefat, Kahramanmaraş 1243 vefat, Gaziantep 504 vefat, Şanlıurfa 127 vefat, Adana 167 vefat, Adıyaman 896 vefat Malatya 201 vefat, Osmaniye 502 vefat, Kilis 22 vefat, Elazığ 5 vefat. toplamda 5 bin 434 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Hatay'da enkazdan kurtarılanları sayısı 1846. Dün gece 98 yaralımız MSB İskenderun gemisiyle Mersin'e ulaştırıldı. Hatay'daki yaralılarımız Adana Şehir Hastanesi ve bölgedeki hastanelere nakil ettik. Tüm ekiplerimize ve gönüllü yardıma koşan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" diyerek son rakamları verdi.