SGK çalışanları 3 ay fazla mesai ücreti alacak: “EYT hızlansın!”

SGK çalışanları 3 ay fazla mesai ücreti alacak: “EYT hızlansın!”

EYT işlemlerini yapan SGK çalışanları için yeni bir karar alındı. Karara göre SGK çalışanlarına 3 ay fazla mesai ücreti verilecek. Kararı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı açıkladı ve AK Parti’li Mustafa Elitaş detaylandırdı. İşte o kararın ayrıntıları…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, EYT kapsamında olan SGK çalışanları için büyük bir adım attı. Bu kapsamdaki vatandaşlara 3 ay fazla mesai ücreti verilecek. Bu karar, SGK’lının EYT işlemlerini hızlı bir şekilde yürütebilmesi için verildi. Fazla mesai ücretiyle beraber, alınacak olan tutarda yüzde 88’lik bir artış yaşandı.

EYT kapsamındaki SGK’lıya 3 ay süre ile verilecek olan fazla mesai ücreti ile birlikte saatlik mesai ücreti 27 TL’den 51 TL’ye yükselmiş olacak. Yeni kararı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıkladı, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise detaylandırdı.

SGK’LININ MESAİ ÜCRETİNE YÜZDE 88 ARTIŞ!

sgk-calisanlari-3-ay-fazla-mesai-ucreti-alacak-eyt-hizlansin-2.webp

Nisan ayında emekli maaşını almak isteyenler için EYT başvurusunu tamamlamaya 1 gün kaldı, SGK’nın önünde uzun kuyruklar oluştu. EYT başvurularının hız kazandığı şu günlerde, işleri kolaylaştıracak bir açıklama daha geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT kapsamında olan SGK’lılar için müjdeli haberi açıkladı. Bakan Bilgin, bu kapsamdaki SGK’lıların 3 ay boyunca fazla mesai ücreti alacaklarını belirtti.

SGK’lının fazla mesai ücreti almasıyla EYT işlemleri de hız kazanabilecek ve prim gün sayısını doldurmak için uğraşan kişilere büyük bir kolaylık sağlayacak.

MUSTAFA ELİTAŞ: “MESAİLERE YÖNELİK DÜZENLEME YAPACAĞIZ”

Bakan Vedat Bilgin’in ardından AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Elitaş, EYT ile emeklilik işlemlerinin hız kazanması amacıyla SGK’lılara yönelik yeni bir mesai düzenlemesi yapılacağını açıkladı.

Elitaş, yeni düzenlemenin içinde geçici işçiye kadro verilmesiyle alakalı düzenlemenin ve emekli aylığı ile ilgili yeni kararın da yer aldığını duyurdu. Hükümet kanadı, özellikle son dönemlerde vatandaşın iktisadı için aldığı kararlar ile dikkat çekiyor. Seçime sayılı günler kala, vatandaşlar yeni müjdeler için bekleyişe geçti.