Son Dakika! Instagram'da da erişim problemi yaşanıyor!

Son Dakika! Instagram'da da erişim problemi yaşanıyor!

Twitter ve TikTok uygulamalarının ardından gelen son dakika bilgisine göre Instagram'a da erişim probleminin yaşanmaya başladığı öğrenildi.

Bu akşam saat 16.00'da sosyal medya kullanıcıları tarafından yapılan açıklamalara göre Twitter'a erişimin sağlanamadığı öğrenildi. Bunun ardından özellikle de deprem bölgelerine erişimin ve yardımların bu platformlardan yapılması nedeni ile pek çok vatandaş tarafından bu duruma tepki gösterildi. Bunun ardından aktif olarak kullanılan TikTok uygulamasına da erişim sorunu yaşandı.

Yaşanan bu sorunun global olup olmadığı merak konusu olmuşken, Gazeteci Cüneyt Özdemir tarafından yapılan açıklamaya göre BTK tarafından Türkiye'de erişim engelinin getirildiği öğrenildi.

INSTAGRAM'A ERİŞİM DE ENGELLENDİ!

Konu hakkında yapılan açıklamalarda sosyal medya uygulamalarının erişim engeli nedeni ile kullanılamadığı bilgisi gelirken, bazı kullanıcılar tarafından şimdi de Instagram'a erişilemediği ifade edildi. Yapılan bu açıklamalarda "Bazı kullanıcılar Instagram'a erişim problemi yaşarken, yeni paylaşılan gönderiler ana sayfada görünmüyor." şeklinde paylaşımlar ile sorun açıklandı.

Yetkili kişiler tarafından da konu hakkında gerekli açıklamalar henüz gelmezken, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan paylaşımda teknik aksaklıkların bulunduğu bilgisinin geldiği ifade edilmişti.