Tatil planı yapanlar için kötü haber!

Tatil planı yapanlar için kötü haber!

19 Mayıs hava durumu tahminleri İstanbulluları üzecek. Meteoroloji'den gelen son dakika 19 Mayıs tatili hava durumu tahminlerine göre İstanbul'da 19 Mayıs Cuma parçalı bulutlu, 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar ise sağanak yağışlı olacak.

Meteoroloji'den son dakika 19 Mayıs tatili hava durumu uyarısı geldi. Meteoroloji'den yapılan en son hava durumu tahminlerine göre, İstanbul'da 19 Mayıs tatili yağmurlu geçecek. İstanbul'da hava hafta sonuna kadar parçalı bulutlu olacak. Ancak Cumartesi ve Pazar günü İstanbul'a sağanak yağış bekliyor. 19 Mayıs Cuma günü ise İstanbul'da parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. 

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Çankırı, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İstanbul için tahminler ise hafta sonuna kadar parçalı bulutlu olacağı yönünde. Ancak 19 Mayıs nedeniyle 3 günlük tatil planı yapanları Cumartesi ve Pazar günü gök gürültülü ve sağanak yağışlı bir hava bekliyor.

Meteoroloji'nin bugün için bazı illerde tahmin ettiği hava durumu sıcaklıkları ise şöyle:Ankara: Parçalı ve az bulutlu 21

İstanbul: Az bulutlu 24

İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 29

Adana: Az bulutlu ve açık 33

Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu 30

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17

Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

Diyarbakır: Az bulutlu 27