Türkiye yine DEPREM ile uyandı! SON DAKİKA AFAD açıkladı: 5,6 büyüklüğünde deprem

Türkiye yine DEPREM ile uyandı! SON DAKİKA AFAD açıkladı: 5,6 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) resmi sosyal medya üzerinden İran merkezli deprem olduğunu duyurarak Türkiye'nin Van ilçesinde etkili olduğunu belirtti. Türkiye yeni bir güne daha deprem ile uyanırken ayrıntılar belli oldu.

6 Şubat günü 7.7 ve .6 büyüklüğünde deprem faciasının etkileri deprem bölgeleri olan 11 ilde etkili olduğu gibi ülke genelinde de adeta ciddi bir felakete yol açmasıyla yeni artçı depremler ülkede korku iklimine neden oldu.

Türkiye yine DEPREM ile uyandı! SON DAKİKA AFAD açıkladı: 5,6 büyüklüğünde deprem- Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise bugün sabah saatlerinde resmi sosyal medya üzerinden yeni bir deprem haberini daha paylaştı.

637e8ee2e4bfdd3560d9477f.webp

AFAD'ın yaptığı paylaşıma göre merkez üssü İran olan deprem bugün sabah saat 06:16'da 5.6 büyüklüğünde gerçekleşerek Türkiye'nin Van ilçesinde hissedildi.

Yıllar önceki yaşanan Van depremi korkusu ve toplumsal hafızası hala silinmemişken yaşanan Kahramanmaraş depremi ile de yeni bir felaket yaşanması korkusu vatandaşlarda paniğe neden oldu.

AFAD'ın paylaşımı şu şekildeydi:

dfdg.jpg