Türkiye'de yeni felaket alarmı! Eskişehir, Ankara, İzmir, Konya, Hatay ve bu illerde dışarı çıkacaklara uyarı yapıldı DİKKAT

Türkiye'de yeni felaket alarmı! Eskişehir, Ankara, İzmir, Konya, Hatay ve bu illerde dışarı çıkacaklara uyarı yapıldı DİKKAT

Türkiye'nin bir çok ilinde Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yeni bir felaket yaşanmaması adına sarsıcı ve kuvvetli hava olayları yaşanacağı duyuruldu. MGM'nin açıklamalarına göre Türkiye'de 54 ili için sarı kodlu uyarı yapıldı.

Ülkemizde henüz hala etkileri devam eden deprem felaketinin yaraları sarılmaya çalışılırken geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketinin ardından deprem can kayıplarının acılarına ve can kayıplarına yeni kayıplar eklenirken MGM tarafından felaket uyarısı yapıldı.

Türkiye'de yeni felaket alarmı! Eskişehir, Ankara, İzmir, Konya, Hatay ve bu illerde dışarı çıkacaklara uyarı yapıldı DİKKAT- Türkiye'nin 54 iline seslenerek vatandaşların tamamına uyarılarda bulunularak önlem alınması konusunda bildiri yayınlayan MGM, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Giresun, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edildiğini belirtti.

TÜRKİYE'DE KUVVETLİ SAĞANAK

Ülkenin yarısından fazlasında bugün itibari ile kuvvetli ve şiddetli rüzgar ile birlikte sağanak yağış yaşanacağı belirtildi. Yapılan açıklamalara göre, Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Eskişehir, Ankara'nın kuzey ve batısı, Düzce, Zonguldak, Bolu, Karabük, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli sağanak, akşam saatlerinden sonra yer yer kuvvetli kar yağışı beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGE BÖLGE İL İL HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kuzey ve batı kesimlerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, il genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ZONGULDAK °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON °C, 21°C
Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ERZURUM °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmurlu

DEPREM BÖLGESİNDE HAVA DURUMU

HATAY °C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ADIYAMAN °C, 17°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

DİYARBAKIR °C, 19°C
Parçalı bulutlu

GAZİANTEP °C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde sağanak yağışlı

ŞANLIURFA °C, 18°C
Parçalı bulutlu