Türkiye'nin en büyük ikinci depremi bir mahalleyi tuzla buz etti!

Türkiye'nin en büyük ikinci depremi bir mahalleyi tuzla buz etti!

Türkiye'nin ikinci büyük depremi olan Kahramanmaraş depremi 7.7 büyüklüğü ile ortalığı toz dumana çevirirken çevre illerde Kahramanmaraş merkezli depremden bir hayli etkilendi.

Sabah saatlerinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından kurtarma ekipleri tarafından enkaz altında kalan vatandaşların kurtarma çalışmaları devam ediyor. Korkutucu depremin ardından geriye gözyaşı, yardım çığlıkları ve enkazlar gelirken Türkiye'ye derinden sarsa ikinci deprem bir mahallenin enkaza dönüşmesine neden oldu.

Kahramanmaraş merkezli deprem beraberinde 10 ili daha etkisi altına alırken yıkılan binalar, enkaz altında kalan vatandaşlar ve yangın hem ekiplerin hem de kurtarma ekiplerine yardımcı olmaya çalışan vatandaşların seferber olmasına neden oldu. Vatandaşların kurtarılma çabalarına AHBAP gibi kuruluşlar da yardımcı olmaya çalışırken deprem bölgelerine büyük bir panik hakim oldu.

HATAY GÜZELBURÇ MAHALLESİ TUZLA BUZ OLDU!

Türkiye'nin ikinci büyük depremi olan Kahramanmaraş depremi 7.7 büyüklüğü ile ortalığı toz dumana çevirirken çevre illerde Kahramanmaraş merkezli depremden bir hayli etkilendi. Ölü ve yaralı sayısı vatandaşlar tarafından oldukça merak edilirken yapılan son açıklamaya göre ölü sayısının 1014'e ulaştığı öğrenildi.

Ölü sayısı artarken yaralı sayısının da beş binin üzerinde olduğu bilgisine ulaşıldı. Vatandaşlar enkaz altından çığlıklarıyla kendilerini duyurmaya çalışırken özellikle de sosyal medya üzerinden yardım isteyenlerin sayısı da arttı. Depreme ait görüntüler vatandaşlara oldukça korku verirken deprem bölgesinde yaşayan kişiler geceyi dışarıda geçirdi.

DEPREM SONRASI GÖRÜNTÜLER YÜREK YAKTI!

Hatay, Malatya, Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa ve Diyarbakır şehri başta olmak üzere 10 ilde enkaza neden olan deprem birçok mahalleyi tuzla buz etti. Kahramanmaraş merkezli depremden özellikle de Hatay bir hayli etkilenirken gelen görüntüler içleri acıttı.

Depremin etkisi Hatay'ın Güzelburç Mahallesinde de görülürken koca bir mahalle enkaz altında kaldı. Hatay'ın enkaz altında kalan mahallesinin o görüntüsü gündeme gelirken işte deprem sonrası o görüntüler...

turkiye-nin-en-buyuk-2-depremi-sehrin-15611272-7256-m.jpgturkiye-nin-en-buyuk-2-depremi-hatay-da-kocaman-15611272-4234-m.jpg