Vali açıkladı! İkincisi tespit edildi

Vali açıkladı! İkincisi tespit edildi

Hakkari'de köprüye el yapımı patlayıcı yerleştirmeye çalışan PKK'lı teröristin patlayıcının infilak etmesi sonucu etkisiz hale geldiği, olayda yaralanan diğer teröristin yakalanması için operasyon başlatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince  PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine  yönelik yürütülen çalışmaların sürdüğü belirtildi.

  Açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

  "İlimiz merkez Akbulut köyü Erziki Köprüsü mevkisinde patlama olduğu  bilgisi üzerine yapılan incelemede, yol kenarına tuzaklanan el yapımı patlayıcı  infilak etmesi sonucu bir bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale gelmiştir.  Bununla birlikte 1 RPG-7 roketatar silahı, 1 kalaşnikof piyade tüfeği  (parçalanmış), 3 el bombası, 2 RPG-7 anti tank mühimmatı ve roketatar sevk  fişeği, 6 kalaşnikof şarjörü (parçalanmış), el yapımı patlayıcı yapımında  kullanılan telsiz (parçalanmış) ele geçirilmiştir."

Olayda, ikinci bir teröristin yaralı olarak kaçtığının tespit edildiği  kaydedilen açıklamada, kaçan teröristin etkisiz hale getirilmesi için bölgede  operasyon başlatıldığı bildirildi.