Yastayız! Cenazeler toprağa veriliyor...

Yastayız! Cenazeler toprağa veriliyor...

Türkiye'yi sarsan acı depremin ardından hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi.

Türkiye'yi sarsan acı depremin ardından hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Tabut görüntüleri yürekleri yaktı...

Kahramanmaraş'ta gerçekleşen 7.7 ve 7ç5 büyüklüğündeki depremlerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son yaptığı açıklamaya göre hayatını kaybedenlerin sayısı 18 bin 991 kişiye ulaştı. 10 ilde yaşanan depremde yaşamını yitirenler toprağa verildi.

63e6452e5cf3b00b748fee57.jpg

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan Enes Kurt, eşi Gülşah Kurt ve çocukları Ege (5), Masal (4) ve Alaz (2) yaşamlarını yitirdi. Enkaz altından çıkarılan ailenin cenazeleri, Akçakoca’ya getirildi. Akçakoca Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kurt çifti ile 3 çocuğunun cenazeleri, Kalkın Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi. Öğretmen olan Enes Kurt’un, 2 yıl önce Kahramanmaraş’a tayinin çıktığı belirtildi.

63e6452e5cf3b00b748fee5b.jpg

ZONGULDAK'TA 6 KİŞİ

Kahramanmaraş’ta depremde Selçuk ailesinden 5 kişi ile nişanlısının yanına giden Buse İnce (26), Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde toprağa verildi. Selçuk ailesinden sadece Rengin Selçuk (14) hayatta kaldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde enkaz altında kalan Volkan Selçuk (44), eşi Sevda (43), çocukları Beren Su (10), Derin (8) ve Mehmet Hüseyin’in (3) cenazeleri Zonguldak’ın Ereğli ilçesine getirildi. Mehmet Hüseyin’in küçük bedeni annesiyle aynı tabuta konuldu. Ailenin kızları Rengin ise kurtarıldı.

63e6452e5cf3b00b748fee5f.jpg

Kahramanmaraş’ta yaşayan nişanlısı Fatih Irmak’ın yanına giden Buse İnce’nin cansız bedeni enkazdan nişanlısıyla çıkarıldı. Buse İnce ve Selçuk ailesinin bireyleri için Ereğli Bozhane Camii’nde cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Nişanlısıyla birlikte hayatını kaybeden Buse İnce’nin annesi Nigar İnce yakınlarının desteğiyle ayakta durabildi. Nigar İnce, “Benim kızım orada yaşıyordu. Nişanlıydı, nişanlısıyla beraberdi. Düğünümüz olacaktı bu yaz. Yeni yerleşecekti oraya. En son 1,5 ay önce beraber gidip eşyalarını götürdük. Bilmiyorduk böyle olacağını” dedi.

TEK TEK TABUTLARA DOKUNDU

Selçuk ailesinin yakınları tabutların başında taziyeleri kabul etti. Enkaz altından kurtarılan Rengin Selçuk, ailesinin bulunduğu tabutlara tek tek dokundu. Rengin Selçuk’un kuzeni Oğuz Kurt, “Öğlen saatlerinde akrabalarımız Kahramanmaraş’a yola çıktı. İlk gün akşam saatlerinde vardılar. Çalışma yapılmış ama tekrar deprem olunca çalışma olmamış.

Ertesi gün babam, eniştelerim ve damadımızın akrabalarıyla, enkaz altından halamı, iki kuzenimi ve eniştemi çıkarmış. Ertesi gün biz de oraya gittik. En son 8 yaşındaki kuzenimi biz çıkarttık, kepçeyle yardım ettiler. Cenazelerimizi aldık ve geldik” ifadelerini kullandı.

Selçuk ailesi Belen Şehir Mezarlığı’nda, Buse İnce ise Meydanbaşı Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı