Yenilenen Mercedes A-serisinin mükemmel özellikleri! Yeni makyajdan geçti! Görenler hayran kalıyor!

Yenilenen Mercedes A-serisinin mükemmel özellikleri! Yeni makyajdan geçti! Görenler hayran kalıyor!

Yenilenen Mercedes-Benz A-Serisi, hatchback ve sedan seçenekleriyle Türkiye'de satışa sunuldu. Yeni Mercedes ne vadediyor? Dikkat çekici özellikleri neler? Yeni görüntüsü beğenildi mi? Tüm soruların cevabı haberimizde…

Mercedes’in yeni nesli, dikkat çeken dinamik tasarımıyla A-Serisi, köpekbalığı burnu, öne eğimli motor kaputu ve daha belirgin ön tampon çizgileri ile daha da agresif bir yapı sergileyen bir makyajdan geçirildi. Ancak yeniden tasarım sadece yüzeysel değil. Yeni A-Serisi, Mercedes-Benz'in Ambition 2039 stratejisiyle uyumlu, daha sürdürülebilir bir geleceğe hitap eden özelliklerle geliyor. Şirketin hedefi, 2039 yılına kadar yeni binek ve hafif ticari araç filolarının tüm değer zincirini ve yaşam döngülerini karbon nötr olarak sunmak.

ÇİFT EKRAN ÖZELLİĞİ VE YENİDEN TASARLANAN ORTA KONSOL

A Serisi'nin ilk dikkat çeken detaylarından biri, iki adet 10,25 inçlik ekrandan oluşan standart çift ekran özelliği. Bu kısımda araç aynı zamanda özel bir aydınlatma ortamı da sağlamaktadır. Yeniden tasarlanan orta konsol, bir önceki nesle göre bütünlüğü ile iç mekanı değiştiren en temel unsur.

Çeşitli sürüş aşamalarının farklılaştırılmış bir değerlendirmesiyle, bazı motor seçeneklerinde bulunan ECO Score 3.0, sürücüyü daha ekonomik bir sürüşe yönlendiriyor. Mercedes A-Serisi ayrıca, sabit hızda sürüş sırasında içten yanmalı motorun devre dışı bırakılmasına olanak tanıyan "kayma" işleviyle tasarlandı. Bu şekilde üretilen enerji, içten yanmalı motoru desteklemek ve hızlandırmak için kullanılabilir.

SÜRDÜRÜLEBİLİR MALZEMELER

yenilenen-mercedes-a-serisinin-mukemmel-ozellikleri-yeni-makyajdan-gecti-gorenler-hayran-kaliyor-2.jpg

Yeni A-Serisi tasarlanırken kullanılmış olan malzemeler yeniden gözden geçirildi ve daha ekosistem dostu alternatifler üzerinde düşünüldü. Koltukların orta bölümünde %100 geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen kumaşlar bulunurken, artico/microcut koltuklarda bu oran koltuk yüzeyinde yüzde 65'e, alttaki malzemede ise yüzde 85'e kadar çıkıyor.

Yarı hibrit sistem, kalkışta 14HP/10 kW ek güçle çevikliği destekleyen 48 voltluk ek bir elektrik sistemiyle donatılmış. Yeni RSG ile Mercedes A-Serisi, geleneksel çözümlere kıyasla çalıştırma sırasında daha az titreşim ve daha az gürültü üretir.

Yeni Mercedes’in teknik özellikleri şöyle: A 200 hatchback için, motor hacmi 1332 cc, HP/kW 163/120 nominal güç üretimi ve 5500 dev/dak. Ortalama yakıt tüketimi (WLTP) lt/100 km (6,4 – 5,8), gr/km ortalama CO2 emisyonları (WLTP) 145,0 – 133,0. 0-100 km/s hızlanma 8,2 saniye ve maksimum hız 225 km/s.