Yolcu otobüsü devrildi: 30 kişi yaralandı

Yolcu otobüsü devrildi: 30 kişi yaralandı

Diyarbakır'da yolcu otobüsü devrildi. Kazada 4'ü ağır 30 kişi yaralandı.

Yolcu otobüsü devrildi: 30 kişi yaralandı - Diyarbakır'da yolcu otobüsü şarampole devrildi. Kaza sonrası 4'ü ağır 30 kişi yaralandı. Olay yerine çok sayıda sağlık personeli sevk edildi. Kara yolu trafiğe kapatıldı.

M.F. Işık yönetiminde yolcu otobüsü dün akşam Diyarbakır-Şanlıurfa kara yolunda kar ve buzlanma nedeniyle kontrolden çıktı. Şarampole düşen araç içerisinde yolcular yaralandı.

Yolcu otobüsü şoförü ve yolcuların ağır yaralandığı kazada bölgede yer alan vatandaşların yardım etmesi ardından bölgeye çok sayıda sağlık personeli, AFAD, polis, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

KAZADA 4'Ü AĞIR 30 KİŞİ YARALANDI

Trafiğe kapatılan kara yolu yolcuların hastanelere kaldırılması ve yolcu otobüsünün kaldırılmasıyla birlikte yoğun güvenlik önlemleri azaltıldı. Yol tekrar trafiğe açıldı.

Kazada 4'ü ağır 30 kişi yaralandı. Otobüs içinde bazı yolcular sıkıştı. AFAD ve itfaiye ekipleri tarafından sıkışan yolcular kurtarıldı.

Olay yerine gelen ambulanslarla çevre hastanelere taşınan yolcular arasında durumu ağır olanların son bilgisi paylaşılmadı. Kar ve buzlanma nedeniyle kontrolden çıkan yolcu otobüsü şoförünün de durumu iyi olduğu belirtildi.

Yaralılar ambulanslarla kent genelinde hastanelere kaldırıldı.

Kışın gelmesiyle birlikte trafik kazaları sayısında bir hayli artış yaşanıyor.