1. YAZARLAR

  2. Sosyolog / BETÜL BAYKAL DİNÇ

  3. YÜZDE ELLİ İKİNİN DAYANILMAZ ACISI
Sosyolog / BETÜL BAYKAL DİNÇ

Sosyolog / BETÜL BAYKAL DİNÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

YÜZDE ELLİ İKİNİN DAYANILMAZ ACISI

A+A-

Bizim coğrafyada maalesef ki ayar pek yoktur. İnsanlar sözün ve gazın şehvetine kapılıp kantarın topuzunu kaçırmayı pek severler. Öyle ki başta, mübalağa ettiklerine kısa bir süre sonra tartışılmaz hakikatmiş gibi kendileri de inanmaya başlarlar.

Bizde sevgili CHP’miz böyledir.

Kendisi hep demokrat, hep Cumhuriyetçi, hep laik, hep medeni…..sevsinler sizi.

Hayatları darbecilerin postallarını yalamakla geçenler seçilmiş başkana atar yaparlar.

Daha düne kadar TSK iç hizmet kanunu orduya gerektiğinde yönetime el koyma yetkisi verirken, kendileri çatır çatır seçilmiş hükümetleri devirirken sesleri çıkmaz. 

Meşru hükümetlerin darbe ile alaşağı edildiği, başbakanın asıldığı bir ülkede ülkenin yarısının doğrudan oyunu almış bir lideri ayağından asmakla da tehdit ederler, sözde Cumhurbaşkanı olarak da nitelerler.

Malumunuz Fetö tarafından Deniz Baykal’ın gayrimeşru ilişki halindeyken görüntülenmesi ve Deniz Baykal’ın yerine hazır ve nazır olarak getirilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun oturtulması ile istila edilen CHP!

Gezi Parkı terör olaylarında duvarlara  “Zulüm 1453’te başladı.” yazarak,

Milletin malını mülkünü yakıp devletin polisini taşlayanlara arka çıkan CHP.
*
17-25 darbe girişimine alkış tutan CHP.
*
Demirtaş ile tokalaşarak beraber el sallayan CHP.
*
Vekilleri terörist leşlerinin cenaze ve taziyelerine katılan, arkalarından gözyaşı döken CHP.
*
Devletin, milletin parasını terör örgütüne tahsis eden HDP’li belediyelere kayyum atanmasına karşı çıkan CHP.
*
15 Temmuz gecesi, ülke milli mücadele savaşı verirken ATM, market ve toptancıları mesken tutan, bacak bacak üstüne atan CHP.
*
Bu ülkenin %52 ile seçilmiş Cumhurbaşkanına SÖZDE diyen CUMHURİYETÇİ / HALKÇI Chp.
*
Soruyorum size CHP altı okun neresinde?

Yıllardır tek bir seçim kazanamayan,  hiçbir politika üretemeyen, seçilmiş Cumhurbaşkanını bile kabul etmeyen,  adeta toplumsal bir hastalığa tutulmuş gibi Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığına ve toplu bir deliliğe şahitlik ediyoruz.

Tayyip Erdoğan’ı devre dışı bırakmak için terör örgütü ve yan sanayisini destekleyen, teröristleri kardeşlerimiz diye lanse eden, emanet oy kampanyaları düzenleyen, kendilerini dünyanın merkezinde gören, Uzun Adam’a sarılıp iktidara gelmek isteyen CHP ile vatan millet düşmanları aynı safta.

Erdoğan’a taraflı değil, tarafsız olmalı diyenler

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hangi Cumhurbaşkanı tarafsızdı acaba?

CHP’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk

Cebren ve hile ile Cumhur reisliğe geçirilmiş darbeci Kenan Paşa

Ya da Süleyman Demirel

Cemaller, Özallar, Sezerler… Sözüm ona hepsi tarafsızdı.

Siyasette asıl olan sonuçtur.  %52 oy alarak halkın Cumhurbaşkanı olmuş bir adama “Sözde Cumhurbaşkanı” demenin acizliği katlanılır gibi değil. 

Ne tarafsızı Kemal Bey, adam yüzde elli iki oy almış. Tarafını milletten yana koymuş, millet onu o makama oturtmuş.
Ülkem için ortaya bir fikir, bir proje koymadığınız gibi; üretilen ve ülkenin gelişimine katkı sağlayanları eleştirdiğiniz sürece particiliği saplantı haline getirmiş, “Baltanın sapı bizden.”  diyenlerden başkası sizi desteklemez.

Naçizane tavsiyem; çıtanızı biraz yükseltin. İktidar şansı olmayan eylemlere prim vermeyin, dayatılmış sözle, çalınan sazla kahramanlar yaratmayın.

Zira hüsran trajik kahramanın varoluş biçimidir. Yalan ve manipülasyon uzmanları çırpınıyor. Memleketi yangın yerine çeviren piyonlar, medyatörler, dağda, şehirde, çölde, Pensilvanya’da algı operasyonlarına devam ediyor. Ahlaki değer pazarından işine yarayacak olanları seçip Kemal Bey’e üflüyor.

Milletin seçtiği Cumhurbaşkanı üzerinden siyaset yapmaya devam edecekler. Tilki vaaz vermeye başlayınca gözünüz tavuklarda olsun.

Sevmeyebilirsiniz ama o Türkiye Cumhuriyetinin CUMHUR REİSİ.

Yüzde elli ikinin ağırlığına dayanamayanlara, kendisini dağa taşa vuranlara, arkasını Kandil’e dayayanlara ithaf olunur.
 

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.