Ziraat Bankası’nın faizsiz, ilk 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeli kredi başvuruları devam ediyor!

Ziraat Bankası’nın faizsiz, ilk 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeli kredi başvuruları devam ediyor!

Ziraat Bankası’nın tamamen faizsiz, ilk 1 yıl geri ödemesiz, 36 ay vadeli 500 bin TL’ye kadar olan nakit kredi başvurularının devam ettiği belirtildi. Ayrıca, tüm kredi kartlarına faizsiz ve masrafsız 5.000 TL Nakit Avans tanımlandığı açıkladı.

Ziraat Bankası’nın geçtiğimiz aylarda başlattığı faizsiz, ilk 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeli nakit kredi desteği için rekor başvuru olmuştu. Bu krediden faydalanmak isteyen yüzbinlerce vatandaş bu imkanlarla verilen kredinin başvurularının devam edip etmediğini, kimlere verildiğini merak ediyor. İşte detaylar…

Bilindiği üzere son birkaç günden beri, Merkez Bankası’nın aldığı karar ile birçok özel banka kredi kullanma limitlerinde sınırlama getirdi. Kredi kartlarında nakit avanslar iptal edilirken esnek avans çekimlerinde ciddi bir sınırlama getirildi ve Merkez Bankası’nın dün bu kararı iptal etmesine rağmen birçok banka bu sınırlama uygulamasından vazgeçmedi.

Bankalarda kredi çekemeyen vatandaşlar kamu bankalarına yöneldi. Özellikle Ziraat Bankası’nın 6 Şubat deprem sonrasında başlattığı faizsiz ve 36 ay vadeli nakit kredisinden yararlanmak için banka şubelerine akın etti. Çünkü Ziraat Bankası bu bağlamda 500.000 TL’ye kadar kredi veriyor ve bu kredi tamamen faizsiz olduğu gibi aynı zamanda ilk 1 yılı da geri ödemesiz. Yani toplamda faizsiz olarak 48 ay vadeli olmuş oluyor.

Ziraat Bankası’nın bu kredi başvurular devam ediyor. Bu bağlamda yapılan açıklamada ‘’ bireysel müşterilerimize 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeye kadar; KOBİ müşterilerimize ve çiftçilerimize 1 yıl ödemesiz, 36 ay vadeye kadar kredi destek paketleri oluşturduk. Bu paketleri hızla devreye alıyoruz.

Tüm kredi kartı müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL Nakit Avans tanımladık.’’ Dedi.

Kimlerin bu krediden faydalanabileceği, ve diğer tüm detaylara ilişkin yapılan tüm resmi açıklamalar şöyle;

ziraat-bankasi-36-ay-vadeli-faizsiz-kredi-basvuru-sartlari.jpg