Ağrı’da Dereye Giren Genç Boğuldu

Ağrı’da Dereye Giren Genç Boğuldu

Ağrı’da serinlemek için dereye giren 18 yaşındaki genç boğularak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ekiplerin çalışmasıyla sudan çıkarılan genç, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Ağrı’da serinlemek için dereye giren 18 yaşındaki Muhammed Söğüt, boğularak hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ekiplerin çalışmasıyla sudan çıkarılan genç, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Serinlemek İçin Dereye Girdi, Gözden Kayboldu

Olay, merkeze bağlı Eğribelen köyünde saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Köyün yakınlarından geçen dereye serinlemek için giren Muhammed Söğüt, suda bir süre çırpındıktan sonra gözden kayboldu. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine sağlık, itfaiye, AFAD, jandarma ekipleri sevk edildi.

agrida-dereye-giren-genc-boguldu-2.jpg

Ekiplerin Çalışmasıyla Sudan Çıkarıldı, Hastaneye Kaldırıldı

Ekiplerin çalışması ile sudan çıkarılan Muhammed Söğüt, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Söğüt, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Söğüt’ün cenazesi otopsi için hastane morguna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Dere Kazalarına Dikkat

Yaz aylarında serinlemek için dere, göl veya denize girenlerin dikkatli olması gerektiği uyarısında bulunan uzmanlar, akıntılı sulara girmemek, yüzmeyi bilmeyenlerin can yeleği takmak ve yalnız başına suya girmemek gibi önlemler alınmasını tavsiye etti. Ayrıca suya girerken vücut ısısının ani değişimine karşı hazır olunması ve suyun derinliği kontrol edilmesi gerektiği belirtildi.