Başbakan'dan terör yuvası Avrupa'ya sert tepki

Başbakan'dan terör yuvası Avrupa'ya sert tepki

Başbakan Yıldırım İzmir'de esnaflara seslendi. Yıldırım, "FETÖ, PKK, DHKP-C, Avrupa'nın bazı ülkeleri kol kola vermiş, el ele vermiş, omuz omuza vermiş Türkiye'de 'hayır' çıkması için kendilerini parçalıyorlar." dedi.

İzmir'de esnaflarla bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, "İstedikleri kadar Avrupa'da, orada burada sırtlarını sıvazlayanların yanında 'hayır' kampanyası yapsınlar. FETÖ, PKK, DHKP-C, Avrupa'nın bazı ülkeleri kol kola vermiş, el ele vermiş, omuz omuza vermiş Türkiye'de 'hayır' çıkması için kendilerini parçalıyorlar." dedi.

Başbakan Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

"Niye Türkiye'ye bu kadar saldırıyorlar düşündünüz mü? Herkes Türkiye'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a saldırıyor. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan söylenmesi gerekeni söylüyor. 'Bölgede Türkiye var, Türkiye'ye rağmen bölgede operasyon yapamazsınız' diyor. Türkiye bunu geçmişte söyleyemedi. Çünkü Türkiye'nin gerekli gücü yoktu. Kabiliyetleri sınırlıydı. Ama bugün Allah'a şükür savunma sanayisinde yüzde 24'ten yüzde 65 yerlilik oranına gelmiş bir Türkiye'den bahsediyoruz."

"Türkiye'nin güçlü olması lazım, güçlü olmanın yolu da engelleri ortadan kaldırmaktır. 15 yıldır iş yapıyoruz, çok iş yaptık. Mütevazi olmaya gerek yok. Ama şeytan taşlamaktan vakit buldukça iş yaptık. Şimdi artık bu engelleri teker teker kaldıracağız. Pazar günü sandığa gideceğiz, bütün vesayet odaklarını tarihe gömeceğiz."

Geçmişe takılıp bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlarsak değişimi yakalayamayız. Bu sistem neden değişiyor? Sayın Kılıçdaroğlu 82 Anayasası'na 'hayır' verdim diyor. Bende 'hayır' verdim. Darbe anayasası olduğu için. Şimdi de 'hayır' veriyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Bir yandan darbe anayasasına hayır diyeceksin. Dönüp bu önemli reforma da hayır diyeceksin.

Bu anayasa sürekli iktidar getiriyor. Belirsizlik ortadan kalkıyor. Sonunda mutlaka iktidar var. Sandığa gidip oyumuzu veriyoruz, sonunda 5 yıllığına ülkeyi kim yönetecek belli oluyor. Halkın bunu belirlemesinin neresi kötü? Garantili hükümet var. 5 yıl çalıştıktan sonra dediklerini yaptıysa yeniden seçilir. İşin sahibi millet. Yetkiyi verir, yetkiyi alır. Buna nasıl padişahlık diyebiliyorsunuz.

O KANDİL'İ SÖNDÜRECEĞİZ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'muasır medeniyet seviyesine, onun da ilerisine geçmeyi hedefliyoruz' diyor. Bizimki de '82'de duralım. Bu model araba bize yeter yollar çok iyi ama biz arabamızdan memnunuz.' diyor. Şanzımanı dağılmış, vitesi çalışmıyor, frenleri tutmuyor, her tarafından ses geliyor, bu arabayla bu Türkiye gitmez. Bu yollara bu araba yakışmaz, yeni araba lazım."Bu yollara bu araba yakışmaz. Bize yeni bir araba lazım. O Kandil'in kandilini de söndüreceğiz.

İstedikleri kadar Avrupa'da, orada burada sırtlarını sıvazlayanların yanında 'hayır' kampanyası yapsınlar. FETÖ, PKK, DHKP-C, Avrupa'nın bazı ülkeleri kol kola vermiş, el ele vermiş, omuz omuza vermiş Türkiye'de 'hayır' çıkması için kendilerini parçalıyorlar. Hiç merak etmeyin siz bu milleti tanımadınız, hala tanımadınız. Bu millet Pazar günü size öyle bir cevap verecek ki bir daha yerinizden kalkamayacaksınız.

Bu ülkeyi mikroplardan temizlemenin zamanı gelmiştir. Onu da yapıyoruz. Milletimiz arkamızda. Devlet içindeki her türlü yapılanmayı temizleyeceğiz. Kimse devletle bilek güreşi tutamaz. Meclis daha da güçlenecek. Meclisle hükümet arasındaki ilişkiyi koparıyoruz. İktidara hükümete ihtiyaç olan yetkiyi zaten sandıkta veriyoruz..