Bill Gates Koronavirüsü önceden bilmişti! Şimdi ise bir sonraki pandemi konusunda uyarı yaptı

Bill Gates Koronavirüsü önceden bilmişti! Şimdi ise bir sonraki pandemi konusunda uyarı yaptı

Bill Gates katıldığı bir konferansta tüm dünyayı ilgilendiren açıklamalar yaptı. Gates bizi bekleyen daha büyük pandemilerin olduğuna değinerek tüm dünyanın iş birliği içinde çalışması gerektiğini söyledi.

Bill Gates Koronavirüsü önceden bilmişti! Şimdi ise bir sonraki pandemi konusunda uyarı yaptı: Koronavirüsün tüm dünyayı etkisi altına almadan önce Bill Gates bu pandemiyi bilmişti. Şimdi de dünya liderlerini uyardı. Bir sonraki pandeminin daha acımasız olabileceğini söyledi. Yaşanacak olan virüsün insan yapımı bir virüsten meydana geleceğini de açıklamalarına ekledi. Bill Gates "Her beş yılda bir hem ülke hem de bölgesel düzeyde olası bir pandemi için kapsamlı bir tatbikat yapmamız gerekiyor." şeklinde konuşarak dünya liderleri ile birlikte çalışılması gerektiği konusunda mesaj verdi.

2015 yılında Koronavirüse benzeyen bir salgınla karşılaşılacağını söyleyerek uyarıda bulunan Bill Gates şimdi de yeni bir pandemi konusunda dünyayı uyardı. Katıldığı bir konferansta önümüzde bizi bekleyen zor bir pandeminin daha olduğunu söyledi.

Ülkelerin koronavirüs salgınında yaşadıkları olayları tekrar yaşamaması için ülkelerin bu konuda dersler alması gerektiğini ve hazırlıklı olmaları gerektiğine değinen Gates tüm dünyanın birlikte çalışması ve hazırlanması gerektiğini ifadelerine ekledi.

Gates katıldığı konferansta "Pandemi sırasında, yangın veya depremlerde olduğu gibi beklemede olacak araçlara, uygulamaya ve küresel kapasiteye sahip olmamakla aptallık ettik. Avustralya ve diğer yedi ülke erken dönemde nüfus ölçeğinde önlem almayı başardı." ifadelerine yer verdi.

ÖNÜMÜZDEKİ PANDEMİ KORONAVİRÜSTEN DE AĞIR OLABİLİR

Bill Gates koronavirüsten daha da kötü bir pandeminin bizi beklediğini söyleyerek bu pandemiden daha hızlı bir şekilde kurtulmak için ülkelerin hep birlikte çalışması gerektiğini söyledi ve ekledi; "Bir sonraki pandeminin Covid-19'dan daha acımasız ve insan yapımı bir virüsten kaynaklanma ihtimali var. Her beş yılda bir hem ülke hem de bölgesel düzeyde olası bir pandemi için kapsamlı bir tatbikat yapmamız gerekiyor." şeklinde konuştu.