Cavit Okur, AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı oldu

Cavit Okur, AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı oldu

Muğla’nın önde gelen kanaat önderlerinden Cavit Okur, AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Muğla kamuoyunun yakından tanıdığı Cavit Okur, birçok STK’nın kuruluşuna öncülük etmesi ve yetiştirdiği yüzlerce öğrencisiyle tanınıyor.

AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adaylığı başvurusunda birlik ve beraberlik vurgusunda bulunan Cavit Okur, ülkenin ve milletin yaşadığı zorlukların Allah’ın inayeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlam iradesi ile aşıldığına dikkat çekerek, “Ülkemiz son 16 yıldır AK Parti iktidarları döneminde siyasal, toplumsal, ekonomik ve benzeri alanlarda büyük değişimler ve dönüşümler yaşamıştır. 2002 yılından bu yana birçok badireler atlatılmış, birçok sıkıntılı dönemlerden geçilmiş fakat yüce Allah’ın inayeti, milletimizin feraseti ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlam iradesi ile bu zorlu süreçler birlik ve beraberlik içerisinde bertaraf edilmiştir” dedi.

SEN-BEN YOK BİZ VARIZ

Açıklamalarını birlik ve beraberlik temasına oturtan Cavit Okur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Parti iktidarları döneminde yaşanan ekonomik değişimler ve gelişimler göstermiştir ki bu millet doğru liderlerle buluştuğunda her zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahiptir. Milletçe el ele verdiğimizde, birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek adımlar atarak SEN, BEN YOK, BİZ VARIZ düşüncesini egemen kıldığımızda gördük ki bütün dünya karşımızda da dursa biz dimdik ayakta kalabilecek güce sahibiz.”

2023 VİZYONUNA KENETLENMELİYİZ

1980 Darbecilerinin zulmünü derinden yaşayan ve cezaevinde yatan, 28 Şubat Yargısının da zulmüne uğrayan ve Yargıçlara, “merhametinizi değil adalet istiyorum” diyerek çektiği rest yıllarca konuşulan AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Cavit Okur, 2023 vizyonu ve 2071 hedeflerine de vurgu yaparak şunları söyledi: “FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin bertaraf edilmesinin hemen ardından milletimizin Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlenmesinden de anlaşılacağı üzere bu ülkenin insanları, onurlarını, bayraklarını, vatanlarını asla ama asla başkalarına teslim etmeyecektir. Bizim bu ruha sahip olmamızdaki en büyük etkenlerden biri hiç şüphesiz Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2023 vizyonu ve 2071 hedefidir. Kökleriyle rabıtası yeniden güçlenmeye başlayan bu millet, yepyeni ufuklara yelken açmak için gayret gösteren bir iktidarın öncülüğünde, DURMAK YOK YOLA DEVAM demeye devam etmektedir.”

NESLİN İHYASINI İHMAL EDEMEYİZ

Kamuoyunun daha çok eğitimci yönüyle de tanıdığı AK Parti Muğla Milletvekili Adayı Cavit Okur, “Hepimiz biliyoruz ki ülkelerin ve milletlerin bekası nesillerin inşası ve ihyasıyla mümkündür. Kökleriyle bağları kopmuş bireylerin oluşturduğu toplumlar ya kültürel erozyona uğrayacaklar yahut da başka milletlerin egemenliğine boyun eğeceklerdir. Ülkemizin neredeyse 40 yıldır enerjisini yok eden, toplumsal huzurumuzu bozan terör belasına büyük neşter vuran devletimiz şimdi daha büyük hedefler koyarak sınırlarımızın hemen yanı başında ortaya çıkan terör odaklarını kendi yuvalarında yok etmeye başlamıştır. Bir yandan savaşlar nedeniyle göçe zorlanan milyonlarca kardeşine kapılarını açan devletimiz diğer yandan da küresel güçlerin maşalığını üstelen şer odaklarıyla hem içeride hem dışarına büyük mücadeleler vermektedir” dedi.  

GELENEKTEN GELECEĞE MEDENİYET KÖPRÜSÜ

Toplumların değişen dünyanın koşullarına entegrasyonları yalnızca teknolojiyle değil kültürle, ilimle, sivil toplum örgütleri vb. tüm kurumlarıyla kendini sürekli yenileyebilen dinamiklere sahip olmalarıyla mümkün olduğuna da işaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Okur, dikkat çeken açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Dünya ile entegrasyonumuzu ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT diyerek gelenekten geleceğe uzanan bir medeniyet köprüsü etrafında oluşturamazsak milletimizi bekleyen sinsi tehlikeleri tam manasıyla yok etmiş sayılmayız. Şimdi yepyeni yolcularıyla yeni bir kervan yola çıkarken bu kervana eşlik etmek, bu kervanın selametle menziline ulaşması için gece gündüz demeden çalışmak için ben de AK Parti’den Muğla Milletvekili Aday Adaylığımı ilan ediyorum. Bu kutlu yolculukta Allah bizlerin yar ve yardımcısı olsun.”

CAVİT OKUR KİMDİR?

20 Mayıs 1952 tarihinde Isparta’nın Sütçüler ilçesinin Kesme Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi ise Isparta İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Isparta’da 4 yıl imam hatiplik görevinde bulunduktan sonra 1975 yılında İzmir Yüksek İslam Enstitüsü’ne (İlahiyat Fakültesi) girdi ve buradan 1980 yılında mezun oldu.

Öğrencilik yıllarından itibaren toplumsal hareketliliklere duyarlı bir kişilikle ön plana çıktı. 1976-1978 yılları arasında bir dönemin en etkin öğrenci hareketlerinden biri olan MTTB’nin İzmir başkanlığı görevinde bulundu. Siyasetle tanışıklığı gençlik yıllarına dayanan Cavit Okur aynı zamanda 1979 yılında dönemin Milli Selamet Partisi’nde gençlik kolları başkanlığını da yaptı.

Hayatının 40 yıla yakın bir bölümünü sivil toplum ve eğitim faaliyetleriyle iç içe geçiren Cavit Okur sırasıyla Afyon, Aydın, Kilis, Kırklareli ve Muğla’da öğretmenlik görevlerinde bulundu.

Cavit Okur Muğla’da özellikle kuruluşlarına öncülük ettiği STK’lar ve yetişmelerinde gayret gösterdiği öğrencileriyle tanınan bir isim.

1987 yılında Muğla İlim Sanat ve Kültür Vakfı kuruluşuyla başladığı sivil toplum çalışmalarını uzun yıllar aktif olarak sürdüren Cavit Okur, 1990 yılında kadar bu vakfın başkanlığını yürüttü. Yine aynı yerde gönül birlikteliği bulunan bir grup arkadaşıyla birlikte MGV’yi (Milli Gençlik Vakfı) kurdu.

Cavit Okur 1992 yılında Muğla ENSAR Vakfı’nı kurarak 2005 yılına kadar bu vakfın başkanlığını yaptı. 2005-2010 yılları arasında Muğla Köyceğiz Eğitim-Birsen ve Memur-Sen başkanlığı görevlerinde de bulunan Cavit Okur yine aynı dönemde Muğla İHH temsilciliği görevini de yürüttü.

Cavit Okur bir yandan Muğla’da neslin ihyası ve inşası için birçok sivil toplum örgütünün kurulmasına öncülük ederken diğer yandan da bölgenin muhafazakâr iş adamlarının birliktelikleri için MÜSİAD ve İlim Yayma Cemiyeti Muğla şubelerinin kuruluşlarına da öncülük etti.

2012 yılında Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Muğla’da teşkilatlanması ile Muğla Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü görevine getirilen Cavit Okur, ayrıca bakanlık görevlendirmesiyle Muğla, Aydın ve Denizli bölge sorumluluğunu görevlerini de üstlendi.

25. Dönem milletvekilliği seçimlerinde AK Parti’den aday adayı da olan Cavit Okur, Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Cavit Okur evli ve iki çocuk babasıdır.