En çok korsan yazılım kullanan ülkeler listesi açıklandı! Peki Türkiye kaçıncı sırada?

En çok korsan yazılım kullanan ülkeler listesi açıklandı! Peki Türkiye kaçıncı sırada?

Dünya'da en çok korsan yazılım kullanan ülkeler açıkladı. Türkiye ise bu sıralamada 14.sırada yer aldı.

En çok korsan yazılım kullanan ülkeler listesi açıklandı! Peki Türkiye kaçıncı sırada?: Revenera Compliance Intelligence tarafından yapılan bir araştırmaya göre dünyada en çok korsan yazılım kullanan ülkeler listesi yapıldı. Bu listede ilk sıralarda yer alan ülkeler merak konusu oldu. Türkiye'nin ise bu listede 14.sırada yer aldığı ortaya çıktı. Peki bu listede ilk sıralarda yer alan ülkeler hangi ülkeler oldu?

Yapılan bir araştırmaya göre dünyada en çok korsan yazılım kullanan ülkeler araştırıldı. Buna göre ülkeler sıralaması yapıldı. Bu sıralamada ilk sırada yer alan ülkeler vatandaşlar tarafından merak edildi. Kurumsal ölçekte yazılım geliştiren teknoloji şirketlerinin ya da platformların abonelik modellerinin geliştirilmesi yapılsa dahi korsan yazılım kullanımı bir türlü engellenemedi. Dünyada yaşanan bu problem 46,3 milyar dolar zarara sebep oldu. Peki dünyada en çok korsan yazılım kullanan ülkeler hangileri? İlk sırada hangi ülkeler var?

DÜNYADA EN ÇOK KORSAN YAZILIM KULLANAN ÜLKELER

Yapılan araştırmalara göre dünyada en çok korsan yazılım kullanan ülkelerde ilk sırada yer alan ülke Çin oldu. İkinci ülke ise Rusya oldu. Diğer ülkeler ise sırasıyla ABD, Hindistan ve Almanya oldu. 14. sırada yer alan ülke ise Türkiye oldu.

Korsan yazılım kullanmak bir suçtur. Lisanssız yazılım kullanmak birçok şirketi büyük zararlara uğratmaktadır. Korsan yazılım kullanan kişilerin teknolojik aletlerinde birçok problem yaşanabilir. Bunun sebebi ise korsan yazılımın bilgisayara zarar veren dosyalar içerebilmesi ihtimalidir. Bu nedenle kesinlikle önerilmez.