Google mobil tasarımı artık bambaşka olacak! İşte dikkat çeken yeni tasarım

Google mobil tasarımı artık bambaşka olacak! İşte dikkat çeken yeni tasarım

Google mobil yeni tasarımı ile dikkat çekti. Artık mobil uygulama tasarımı bambaşka olacak. İşte yeni Google tasarımı.

Google mobil tasarımı artık bambaşka olacak! İşte dikkat çeken yeni tasarım: Google mobil uygulamasındaki yeni tasarımını tanıttı. Yeni Material You tasarımını test etmeye başlayan Google uygulamanın yeni tasarımındaki neredeyse tüm ayrıntıları kullanıcılar ile paylaştı. Bununla birlikte yeni kullanımı kolaylaştıracak ve iyileştirecek birçok özellik de kullanıcılara sunulacak. Peki Google mobil uygulaması yeni tasarımı nasıl gözüküyor?

İŞTE GOOGLE YENİ GÖRÜNÜMÜ

Google Mobil uygulamasında tasarımda değişikliği gitti. Bu yeni tasarımı şu anda test aşamasında. Google yapılacak olan yeni tasarımın neredeyse tüm ayrıntılarını kullanıcılar ile paylaştı. Yeni tasarımda arama motorunun hemen alt kısmında bulunan kutucuklar için aratılan şeye göre öneriler konulacak. Aradığınız haberlere göre bu kutucuktaki haberlerde değişkenlik gösterecek. Peki Google yeni tasarımı nasıl gözüküyor?

f3b47555fdaa87505ccfe4374aa6426a9886a290.jpeg

google-material-you-tasarim-gecis-yapiyor.webp

Yapılan değişiklikler görsellerde görülüyor. Daha önce Google tasarımı için şirketin belirlemiş olduğu renk profil fotoğrafının çerçevesinde kullanılıyordu. Şimdi ise Google'ın kendi marka renkleri olan renkler kullanılmaktadır.

Google tarafından sunulan diğer özelliklerden biri de AMOLED ekranlı akıllı telefon kullanıcıları için geldi. Bu özellik ile siyah ekrana sahip olacak ve ekran tamamen siyahla kaplı olacak. Aynı zamanda Android mobil uygulamasında ise masaüstü sürümünde kullanılacak olan hesap değiştirme özelliği de tanıtıldı. Söz konusu yeni tasarım yani Google mobil uygulamalarında kullanılacak olan Material You tasarımı şu anda son beta sürümündeki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.