Google’dan herkesi şoke eden karar! O bölümü kapattı ve artık üretim yapmayacak: Yolun sonuna mı geldi?

Google’dan herkesi şoke eden karar! O bölümü kapattı ve artık üretim yapmayacak: Yolun sonuna mı geldi?

Google geçtiğimiz günlerde akıllı gözlük üretimini durduracağını duyurdu. Yenilikçi ürünleriyle tanınan teknoloji devi, popüler Glass AR'ın da içinde bulunduğu akıllı gözlük bölümünü kapatma kararı aldı.

Yakın tarihli bir duyuruda Google, Glass AR akıllı gözlüklerinin üretimini durdurmayı da içeren akıllı gözlük departmanını kapatmak için önemli bir karar aldı. Duyuru, şirketin akıllı gözlük pazarındaki ilerlemesini dört gözle bekleyen birçok teknoloji tutkunu için sürpriz oldu.

BU KARAR NEDEN ALINDI?

googledan-herkesi-soke-eden-karar-o-bolumu-kapatti-ve-artik-uretim-yapmayacak-yolun-sonuna-mi-geldi-2.jpg

Akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve arama motorları gibi farklı alanlarda yenilikçi ürünler üretmesiyle tanınan Google, 2013 yılında akıllı gözlüklerini piyasaya sürdü. 999$ fiyatla satışa sunulan Glass AR akıllı gözlüğü, kullanıcılara benzersiz bir artırılmış gerçeklik deneyimi yaşattı.

Ancak, başlangıçtaki heyecana rağmen, akıllı gözlükler tüketiciler arasında ilgi görmedi ve ürün, pazarda kendine yer bulmakta zorlandı. Talep eksikliği nedeniyle Google, ürünün geleceğini yeniden değerlendirmek zorunda kaldı ve sonunda üretimini durdurma kararı aldı.

Karar, Google'ın web sitesinde resmi olarak duyuruldu ve Glass Enterprise ekibi, kullanıcılara on yılı aşkın yenilik ve ortaklık için teşekkür etti. Şirket artık yeni akıllı gözlük üretmeyecek olsa da mevcut cihazları desteklemeye 15 Eylül'e kadar devam etme sözü verdi.

Akıllı gözlüklerin kullanımdan kaldırılması bazılarına şaşırtıcı gelse de Google'ın sürekli olarak geliştiğini ve değişen pazara uyum sağladığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle şirket, diğer yenilik ve gelişim alanlarına odaklanmaya devam edecek.

GOOGLE'IN GELECEK PLANLARI

Akıllı gözlük üretimini durdurmasına rağmen, Google'ın bir inovasyon geçmişi vardır ve yeni pazarlara girmesiyle bilinir. Şirket, akıllı gözlük pazarına yeniden girmek için herhangi bir acil plan açıklamadı, ancak artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik alanında yeni fırsatları keşfetmeleri muhtemel.

Google'ın akıllı gözlüklerinin üretimine son verilmesi, şirket için bir dönemin kapandığını gösteriyor. Ürün, tüketiciler arasında ilgi görmese de, Google'ın yenilik taahhüdünü sergileyen iddialı bir projeydi. Teknoloji gelişmeye devam ederken, Google'ın gelecekte hangi yeni ürünleri piyasaya süreceğini görmek heyecan verici olacak.