Hayat kurtaran WhatsApp tüyosu! Bu yöntem ile mesajları açmadan okuyun!

Hayat kurtaran WhatsApp tüyosu! Bu yöntem ile mesajları açmadan okuyun!

WhatsApp, dünya genelinde en çok tercih edilen anlık mesajlaşma platformu olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama artık sadece anlık mesajlaşma için değil, iş ve sosyalleşme için de tercih ediliyor.

WhatsApp, tüm akıllı telefonlarda bulunan anlık mesajlaşma uygulaması olarak hayatımızda büyük bir öneme sahip. WhatsApp sadece anlık mesajlaşma için değil iş görüşmeleri, işlerin yürütülmesi, eğitim alanına dair bilgilerin paylaşılması ve sosyalleşme gibi insanların ihtiyaç duyduğu pek çok alanda kullanılmaya başlandı.

Farklı birçok alanda kullanılan WhatsApp uygulamasında kullanıcılar bazen, gelen mesajlarına şair okundu bilgisinin karşı tarafa iletilmesinden rahatsız oluyor. Kullanıcılar gelen mesajı okumak istiyor fakat karşı tarafa okunduğuna dair bir bilgi gitmesini istemiyor. Mesajın açıldığı ve okundu bilgisi kapatılabiliyor fakat, bu işlem de farklı sorunları meydana getirebiliyor.

UZUN MESAJLARI DA BİLDİRİMLERDEN OKUYUN

whatsapp-uk-925765.jpg

The Independent’te Yer alan bir habere göre bazı mesaj bildirimlerinde, gelen mesajlar açılmadan okunabiliyor. Fakat gelen mesaj uzun ise, WhatsApp bildirimlerine sığmıyor ve bu da kullanıcıların mesajın içeriğinde tam olarak ne olduğunu bilmesini engelliyor. Bu durumu ortadan kaldıracak bir tüyo açıklandı. Özellikle Android kullanıcıları bu tekniği bir süredir kullanıyor. Android işletim sistemine sahip olan kullanıcılar tarafından yapılan bu teknik oldukça kolay bir şekilde tüm cihazlarda gerçekleştirilebiliyor. Fakat bu özellik sadece Android işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarda kullanılabiliyor.

WIDGETLERİ AKTİFLEŞTİRİN

Uzun WhatsApp mesajlarını, okundu bilgisini karşı tarafa iletmeden rahatlıkla okumak için WhatsApp kısayolunu ana ekrana sabitlemek yeterli. Widget olarak kullanılacak WhatsApp uygulaması ile gelen uzun içerikli mesajlar rahatlıkla okunabilirken, karşı tarafa herhangi bir mavi tik ya da okundu bilgisi iletilmiyor. IOS işletim sistemlerinde ise, mavi tik özelliğinin kapatılması ile bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.