İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan tarih vererek açıklama geldi! Tek bir terörist kalmayacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan tarih vererek açıklama geldi! Tek bir terörist kalmayacak

Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İlçe Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Tarih vererek teröristlerin temizleneceği tarihi açıkladı.

Sinop'un Gerze ilçesinde Sedat Işıdı Belediye Kültür Merkezi önünde açık havada gerçekleştirilen İlçe Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaşanan doğal afetler nedeni ile oluşan hasarlardan bahsetti. Bunun yanı sıra da terör ile mücadelede gidilen yol hakkında da açıklamalar yapan Süleyman Soylu, tarih vererek terörü bitireceğini ifade etti.

Sinop ilinde yaşanan sel felaketi konusunda açıklamalarda bulunan Soylu, 2011 yılında da yaşanan depremi hatırlatarak Türkiye'nin her zaman vatandaşların yanında olduğundan bahsetti. Terör ile mücadele hakkında da açıklama yapan Soylu, tarih vererek açıkladı.

29 EKİM'DE SON BULACAK!

Eski dönemde terör nedeni ile vatandaşların yaşadıklarından bahseden Süleyman Soylu, "Bu ülkenin Doğu ve Güneydoğu'sunda saat 4'ten sonra sokaklara çıkılmıyordu. Bugün birileri gene öyle istiyor, terör egemen olsun. Onlarla masanın altında iş tutmaya, masanın altında birlik olmaya çalışıyorlar. Diyorlar ki, 'Hangi terör varsa biz serbest bırakacağız, devlete yeniden alacağız'. Bu millet size izin vermez. 29 Ekim 2023 Cumhuriyet'imizin 100. yılında dağlarda bir tek terörist kalmayacak, bu defteri kapatacağız." diyerek vatandaşlara tarihi duyurdu!

Yapılan bu açıklamanın ardından önümüzdeki süreçte terör ile mücadele konusunda nelerin yapılacağından da bahseden Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatıyla Tendürek'ten Cudi'ye, Gabar'a kadar bütün dağlara bizatihi ben kendim gidiyorum. Şunu söylemek istiyorum. Ülkemizle, milletimizle ve kendinizle Ayasofya'nın mirasının dik olduğu kadar dik olun, gurur duyun. Tendürek'in tepesine eskiden teröristler hakimdi, şimdi nazlı nazlı ay-yıldızlı bayrak dalgalanıyor. Neredeyse uzay üssü kurduk oraya. Cudi'de, Tendürek'te teröristler temizlendi, Amanoslar'da teröristler temizlendi. Bir taraftan yerli ve milli savunma sanayisiyle, bir taraftan profesyonelliğe dönüşle bunu gerçekleştiriyorlar. Bir taraftan terör örgütünün yıllarca istismar ettiği Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza, 'Size hizmet getirmezler, size bunu yapmazlar' dedikleri noktada Tayyip Erdoğan ülkemizin her tarafına getirdiği hizmeti ulaştırmasıyla terör örgütünün elindeki bu istismar alanını alıyor. Bugün Gabar'da petrol çıkıyor. Çatlasınlar patlasınlar. Yıllarca terör örgütünü orada konuşlandırmışlardı, bulmayalım, yapmayalım diye. İnşallah önümüzdeki aylarda orada daha büyük müjdeler gelecek." ifadelerine yer verdi.