Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın 'söz milletindir' sözüne sert tepki verdi

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın 'söz milletindir' sözüne sert tepki verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın 'söz milletindir' sözüne sert tepki verdi - Haftalık TBMM gündeminde partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, Yüksek Seçim Kurulu'na güvenmediği başvuru sonrası YSK'nın Anayasa'ya uygun karar vereceğini düşünmediğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da çiftçilerle bir araya gelerek güneş enerjisiyle kurulacak sistem sonrası ihtiyaçları olan elektriği ile birlikte sulama birliklerinde güneş enerjisi kurularak bedava kullanacaklarını artan elektrikten gelir elde edeceklerini söylemişti.

Denizli'nin Bozkurt ilçe belediye başkanı Birsen Çelik'in bölgede çiftçilere hizmet sağladığı sistemi ülke geneline yayarak hayat ve refah seviyesini yükselteceklerini belirten Kılıçdaroğlu, orman köylülerinin göz ardı edildiği sorunlarına çözüm üretilmediğini belirtti.

'YSK'YA GÜVENMEDİĞİMİ MISIR'DAKİ SAĞIR SULTAN DUYDU'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları;

'YSK ile söylediğim bir şey tartışılıyor. YSK'ya güvenmediğimi Mısır'daki sağır sultan duydu. YSK'nın hangi olaylarda nasıl karar vereceğini hepimiz biliyoruz. Sanki biz başvuracağız da YSK gelip Anayasa'ya uygun karar verecek. Akıl var mantık var, iradesini saraya ipotek eden adama hakim mi denir? Hala bunu öğrenmediniz mi? Hangi kararları alacaklar biliyorum. Eğer YSK'ya güvenseydik sandık güvenliği için çalışmazdık. Yargıya, YSK'ya güvenmiyoruz.

Bozulma o kadar büyük alanlara yansıdı ki Meclis'te de bozulma olduğunu görüyoruz. Ayakkabı yalayıcılığını savunan milletvekili gördünüz mü hiç? Bu vekil Ordu'da nasıl geziyor? Alsın eline Erdoğan'ın ayakkabısını, yalayarak gezsin. Ahlak bozulursa Türkiye bu noktaya geliyor. O vekil, Orduluların vekili değildir. Sarayın oraya gitsin ya da AK Parti'nin genel merkezine gitsin, önüne onun bir heykelini yapsınlar. 'Erdoğan'ın heykelini yalamaktan söz eden ve onur duyan milletvekili' diye yazsınlar. Bir insan aklını kiraya verirse sonuç bu noktaya gelir.

Yeterse Sinan Ateş'i öldürttüğünüz torbacılara yeter, yeterse her türlü pisliği ülkemize sokan fotoromanına yeter, yeterse ükemize soktuğun milyonlarca kaçağa yeter, yeterse senin o kadınlara küfreden kadınlara yeter, yeter söz milletindir.' ifadelerini kullandı.

Gaziantep'te kayyum atanan kuruma gelen kişi ve ekibine seçim zamanı MHP veya AK Parti'ye vermesi durumunda iki eli yakasında olacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, sandıkta CHP'ye oy vermesi durumunda yanlarında olacağına vurgu yaptı.