MEB, Aile okulu projesiyle 40 bin muhtara eğitim verdi

MEB, Aile okulu projesiyle 40 bin muhtara eğitim verdi

Milli Eğitim Bakanlığı, ailelerin eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla başlattığı Aile Okulu projesi kapsamında 81 ilde 40 bin muhtara farklı alanlarda eğitimler verdi.

MEB, Aile okulu projesiyle 40 bin muhtara eğitim verdi - Milli Eğitim Bakanlığı, ailelerin farklı eğitim alanlarında çok yönlü desteklenmesini sağlamak amacıyla başlattığı Aile Okulu projesiyle 81 il genelinde milyonlarca ailenin eğitim almasını sağlarken kapsamı her geçen gün genişletti. Bu kapsamda son olarak muhtarlarda eğitim tabii tutuldu. Projede 40 bin muhtara farklı alanlarda eğitimler verildiği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın 12 Ağustos 2022'de katıldığı açılış töreniyle 81 il geneline yaygınlaştırılan Aile Okulu projesi sayesinde sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ilk yardım gibi 14 farklı alanda anne-babalar çok yönlü desteklenmektedir.

Bakanlık eğitimleri 81 il geneli 1000 halk eğitim merkezinde gerçekleştiriyor. İçeriği sürekli güncellenerek, farklı kesimlerde birçok kişiye ulaştırılan eğitimin son aşamasında muhtarlarda dahil edildi. Aile Okulu projesiyle önceden belirlenen 14 alanda Türkiye'nin dört bir yanında muhtarlara dersler verilmektedir.

AİLE OKULU PROJESİ

Aile Okulu projesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'Aile Okulu projesine, İçişleri Bakanlığımızla yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde muhtarlarımızın temsil güçlerini desteklemek, aileleriyle iletişimini güçlendirmek amacıyla muhtarlarımızı da Aile Okulu projemize dahil etmiştik. Muhtarlarımız verilen bu eğitimlere çok yoğun ilgi gösterdi ve kısa sürede birçok farklı konuda 40 bin muhtarımıza eğitim verdik. Projeyle tüm muhtarlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz.' ifadelerini kullandı.

1000 HALK EĞİTİM MERKEZİNDE 40 BİN MUHTARA EĞİTİM VERİLDİ

Eğitimlerin ülke genelinde bulunan 1000 halk eğitim merkezinde verildiğini hatırlatan Bakan Özer, 2023 yılında 2,5 milyon aileye ulaşma hedefiyle Aile Okulu projesi kapsamı ve içeriği her geçen gün geliştirildiğini söyledi.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, okula devamlılığı sürdürmek adına başlatılan projede son noktaya bakıldığında istenilen noktaya gelindiği ancak daha fazla aileye ulaşmak bilinçli toplumun geliştirilmesi sağlanacak.