Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Adayı olacak mı? İddialarına son noktayı koydu

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Adayı olacak mı? İddialarına son noktayı koydu

İYİ Parti Lideri Altılı Masa'da belirlenen Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını kabul etmediğini belirterek Yavaş ve İmamoğlu'na aday olun diye seslenmişti. İki başkan da Kılıçdaroğlu'nun karşısında olmayacaklarını belirtti. Peki Meral Akşener aday olacak mı?

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Altılı Masa'dan ayrılarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimleri için adaylığını kabul etmeyerek Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na aday olun demişti. Yavaş ve İmamoğlu'nda rest içeren yanıt geldi.

Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Adayı olacak mı? İddialarına son noktayı koydu- İYİ Parti Lideri Altılı Masa'da belirlenen Kemal Kılıçdaroğlu adaylığını kabul etmediğini belirterek Yavaş ve İmamoğlu'na aday olun diye seslenmişti. İki başkan da Kılıçdaroğlu'nun karşısında olmayacaklarını belirtti. Peki Meral Akşener aday olacak mı?

mansur-yavas-ve-ekrem-imamoglu-yarin-meral-aksener-le-gorusecek-iddiasi-1035.jpg

Meral Akşener uzun zamandır 'kazanacak aday' vurgusu yaptıklarını ve bununda bu iki adaydan biri olduğunu belirterek Yavaş ve İmamoğlu'ndan dönüş beklemişti. Dün akşam saatlerinde CHP genel merkezinde CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları Ankara'da bir araya geldiler. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı istişarelerde bulundular.

Toplantı sonunda Yavaş ve Mansur'dan 6'lı Masa çağrısı yapıldı ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun izni olmadan aday olmayacaklarını işaret etti.

BEN BAŞBAKAN OLACAĞIM

Bu kararın ardından İYİ Parti Lideri Akşener'in kendisinin aday olacağı iddiaları ortaya çıktı. Alınan son bilgilere göre, Akşener toplantıda İmamoğlu ve Yavaş’a çağrı yapacağını söylerken, “Eğer onlar bu çağrıma olumlu cevap vermezse benim diyecek bir şeyim yok” demiş. Hemen ardındansa ‘cumhurbaşkanı adayı olmayacağım’ kararının ‘resetlendiğini’ dile getirdi: “Ben başbakan olacağımı, cumhurbaşkanı adaylığını düşünmediğimi bildirmiştim. Cumhurbaşkanlığı kararım da bugünden itibaren resetlenmiştir.”