MHP’li Erdoğan polislerin sesi oldu

MHP’li Erdoğan polislerin sesi oldu

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, polislerin en yakıcı ek gösterge ve 2. şark görevi sorunlarına el attı. Erdoğan, “3600 ek gösterge hakkı polise verilmeli, 2. Şark görevinin süresi de kısaltılmalı” dedi.

Mehmet Erdoğan, polislerin 65 yerine 55 yaşında emekli olmalarının çok sayıda sorunu da beraberinde getirdiğini Ek göstgenin 3600 yükseltilmemesi nedeniyle emekli olan polislerin geçim derdine düştüklerini kaydeden Erdoğan şöyle konuştu:

“Polislerimizin en büyük beklentisi 3600 ek gösterge sorunlarının artık giderilmesidir. Bu sorunu değerlendirirken polislerimizin diğer kamu görevlileri gibi 65 yaşında değil, 55 yaşında zorunlu olarak emekliye sevk edildiğini de göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. 55 yaşında emekli edilen bir polis memuru hayatın olağan akışı göz önünde bulundurursa ya çocukları eğitim hayatına devam etmekte ya da çoluğunu çocuğunu evlendirme veya iş kuracağı zor bir dönemde emekliye ayrılmaktadır hem de çok düşük bir emeklilik maaşıyla. Ömrü boyunca Türk milletinin huzuru için şanla şerefle hizmet etmiş polislerimizin emekli olunca yeniden rızık derdine düşmesi, iş güç aramaya çıkması kabul edilebilir bir durum değildir.”

ÇOLUK-ÇOCUK MAĞDUR OLUYOR

Mehmet Erdoğan öte yandan polislerin 2. Şark görevlerinin de sıkıntılara yol açtığını söyledi. Erdoğan, “ İkinci şark görevine giden memurlarımızın yaşları, çocuklarının eğitim durumları gibi hususlar göz önüne alındığında, ikinci şark görevlendirmelerinin biraz daha kısa tutulması yaşanan mağduriyetlerinin giderilmesi için bir çözüm olabilir. Personel ihtiyacı göz önüne alınarak birinci şark görevlendirmesinin bir miktar uzatılarak bu sorunun çözülmesi gerektiği kanaatindeyiz” diye konuştu.