1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Milli Görüş camiası CHP ittifakını kabul etmiyor!
Milli Görüş camiası CHP ittifakını kabul etmiyor!

Milli Görüş camiası CHP ittifakını kabul etmiyor!

Taban tabana zıt olan Cumhuriyet Halk Partisi ile Saadet Partisi ittifakına Millî Görüş camiası tepki gösterdi.

A+A-

Necmettin Erbakan'ın kurduğu sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Milli Görüş Hareketinde önemli görevlerde bulunan isimler ortak bildiri yayımlayarak ittifaka tepki gösterdiler. İşte o bildiri:

Son derece kritik bir seçim öncesi siyasi partilerimizin özellikle muhalefet partilerinin ülkedeki durumdan ne kadar habersiz olduklarını görmek biz Sadık Milli Görüşcü’leri üzmüştür. Her gün yeni ittifak senaryoları konuşulmakta, özellikle muhalefet partilerinin başkanlarının görüşme trafiğindeki hız kendi seçmenlerinin de başını döndürmüş bulunmaktadır. 

Ortak Cumhurbaşkanı adayı çıkaramayan muhalefet partileri, barajı aşmış sayılmak, birkaç milletvekili fazla çıkarmak, hazine yardımına ulaşmak gibi amaçlarını gizlemeden ittifak kurmuşlardır. Bu ittifak, her türlü samimiyetten uzak tamamen hesabi ve fırsatçı bir beraberlik halidir. Fikir ve gönül iklimi farklı kitlelerin temsilcilerinin bu beraberliği siyaseten de çok yanlıştır. Bu tür partilerin seçim ittifakı değil, koalisyon hükümetleri kurmaları daha doğru olup böyle de ola-gelmiştir.

Özellikle Merhum Erbakan hocamızdan sonra SP'yi ele geçiren zihniyet önce, Milli Görüş tabanının en zıt olduğu FETÖ gurubuyla içli dışlı olmuş ve en son kasım seçimlerinde Saadet Partisinin oyunu % 0.7'ye kadar indirmiştir. Bu seçimlerde ise önce Ak Partiye koşmuş, umduklarını bulamayınca da Irkçı emperyalist projenin bir parçası olarak CHP’nin kapısında yatar olmuşlardır, İP başkanı sayın Perinçek kadar davasına sahip bir dik duruş sergileyememişlerdir.

İlk olarak CHP’nin son seçimlerde 0.7 almış bir SP’nin arkasına saklanması, aslında değişmediği, eski CHP olduğu, dolayısı ile bu ittifak, mütedeyyin Müslüman kitleleri kandırmaya yönelik bir davranış olarak algılanacaktır ve ters tepecektir. CHP’nin ambalaj olarak kullanmaya niyetlendiği, bu günkü SP, bir açmazın içindedir. Ondan da önemlisi, CHP nin tabanı kendi fikir ve gönül dünyasına yakın olmayan partilerin gölgesinde olmayı içine sindiremeyecektir. CHP açısından büyük hüsran olacaktır.

Saadet Partisinin de CHP ile yaptığı bu ittifak Milli Görüş Camiasının da içine sinmemiştir. Samimi Milli Görüşcüler SP'yi tanıyamamaktadır. Milli Görüş demek kendi gücüyle iş görmek demektir. Onun bunun projelerinde katalizör olmak değildir. Milli Görüş üç beş Milletvekili için harcanacak bir değer değil büyük bir davanın adıdır ve artık bu SP yönetiminin Milli Görüş’le alakası kalmamıştır.

Ayrıca bu günkü SP yönetimi Merhum Erbakan Hocamıza da ihanet içerisindedir. En son tertipledikleri Erbakan ödülleri gecesindeki manzara ortadadır. 28 şubatta en büyük Erbakan düşmanlığı yapanlar ödüllendirilmiş, rahmetli Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ı davet ettikleri geceye Dr.Fatih Erbakan’ı davet etmemişlerdir. Kendi ikballeri için dolaşmadıkları parti kapısı bırakmayan, adeta CHP’ nin kapısında yatan bu yönetim, her şeylerini borçlu oldukları, koltuğunu işgal ettikleri merhum Erbakan Hocamızın birkaç adım yakınlarındaki konutun kapısını yedi yıldır bir kere bile çalmamışlardır.

Merhum Erbakan Hocamızın bunları karşılarına alıp; ‘Bire Gafiller...Bu ne haldir..? Siz nasıl benim kırk yıl uzak durduğum FETÖ’yle içli dışlı olursunuz..? Üç-beş koltuk için CHP ‘nin kapısında yatarsınız…? Bana ve evlatlarıma gizli –açık her türlü iftirayı nasıl atarsınız…? Bu yaptıklarınız ihanettir’ diye bağırdığını görür ve duyar gibiyiz.

Bizler Merhum Erbakan Hocamızın kurduğu sivil toplum kuruluşları (MİLKO) temsilcileri ve kırk yıllık Milli Görüş Hareketinde bakanlık, milletvekilliği yapmış ve teşkilatların her kademesinde yer almış kişiler olarak SP yönetiminin bu yaptıklarını kabul etmiyoruz. Bu yapılanları samimi hiçbir Milli Görüş’cünün kabul etmeyeceğine ve desteklemeyeceğine inanıyoruz. Bu yapılan büyük yanlışları söylemeyi tarihi bir vazife olarak görüyoruz. Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

Necmettin Aydın
20. Dönem Zonguldak Milletvekili- SP Gen. Eski Başk. Yard.

Suat Pamukcu
20-21 .Dönem Bayburt Milletvekili – Sp Eski Gen. Sekreteri

Mehmet Bozgeyik
MSP 16. Dönem Milletvekili-Şahinbey Eski Belediye Başkanı

İsmail Yılmaz
20. Dönem İzmir Milletvekili

Fikret Karabekmez
20. Dönem Malatya Milletvekili

Abdullah Özbey
20. Dönem Karaman Milletvekili

Musa Okçu
20. Dönem Batman Milletvekili

Dr. Kasım Sezen
Sağlık-Der Genel Başkanı

Şafak Soy
Hükümlüler Derneği Başkanı

Mücahit Akpınar
Ümmet Gençleri Derneği

Kadriye Gülseven
Ebe ve Hemşireler Derneği Başkanı

Halime Başar
Mahalli İdareler Derneği

Hayati Kırlı
YİMDER Genel Başkanı

 

KAYNAK: GLOKALHABER.COM

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları AVAZ MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.