1. YAZARLAR

  2. CEMAL DEMİRTAŞ

  3. OCAKLAR/VAKIFLAR; KİM BUNLAR ?
CEMAL DEMİRTAŞ

CEMAL DEMİRTAŞ

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

OCAKLAR/VAKIFLAR; KİM BUNLAR ?

A+A-

Birlikten kuvvet doğar.

Bu her mecra için vazgeçilmez bir durumdur.

Siyaset için ise hayati öneme haizdir.

Siyasi partiler yanlarında görmek istedikleri birliklerle gücüne güç katar..

CHP için de , AK Parti için de, MHP için de böyledir.

Son zamanlarda AK Parti ve onun savunduğu ilkeler çerçevesinde kurulan bir çok birlik olduğunu herkes bilir.

Ak Parti tarafından mı, izni ile mi kuruluyor bilemem. Kimi birlik diyor, kimi ocak diyor kendine. Birçoğu ülke genelinde teşkilatlanmasını yapmış. 70 il, 500 ilçede teşkilatlanmasını yapan bile var. Çok değerli insanlar da var bünyelerinde. Bu ülke için can veren şehitlerimizin eşleri, çocukları da var, Gazi olanlar da. Hak yememek lazım. Bazıları internetten yayın yapan televizyon bile kurmuş.

Bunları görüp duyunca elbette hoşumuza gidiyor. Karşı tarafın gıcığına gittiğini de bilmek ayrı bir keyif.

Teşkilat tamam. Yaman.

Da....

Ben ne yaptıklarını bilmiyorum. Bir faaliyet de görmedim açıkçası. Milli dava diyor hepsi. Faaliyet nedir , nerede nasıl bir mücadele ya da faaliyet gösteriyorlar bilmiyorum. Bu kadar teşkilatlandık diyenlere baktığımda genel başkan ve bir iki kişinin ziyaret, katılım, resimli paylaşımı var başka da bir şey yok. Hani bu dernek, vakıf veya ocak... adı her ne ise sanki birilerini meşhur etmek, birilerini milletvekilliğine , belediye başkanlığına, olmadı bir kurum idaresine hazırlama gibi algılıyorum. Yanılıyorsam cevap verirler biz de düzeltiriz.

Yine aynı gruplarda genel bir yaklaşım söz konusu.

Ak Parti’yi boşver, biz onları biliyoruz, zaten bizim derdimiz de desteğimiz de Reis.....

diyorlar.

Allah Allah!

AK Parti başka , Reis başka.

Neden?

Çünkü orada iyi adam yok, ya da az var.

Ne olmalı?

İyi adamlar olmalı.

Onlar kim?

Tabii ki biz ....

Durum bu.

İsimler de özenle seçilmiş zaten.

Tabela mükemmel.

Arka planda ise muazzam bir alt yapı çalışması da var.

Nasıl yani ?

(Bizzat yöneticiler tarafından bana söylenenleri açıkça söylüyorum)

Reis Ak Parti den umudunu kesti. 2023 ten sonra yeni parti kuracak, bize de görev verildi, bu nedenle teşkilatlanıp 2023 te Reisin kuracağı yeni partinin zeminini oluşturuyoruz...

Reis Ak Parti den ümidini kesti. Bu nedenle. güvenmiyor. 15 Temmuz gecesi bizzat bize emir verdi, çabuk toplanın ve Külliye'nin savunmasını yapın dedi. Kulliye’yi X grup olarak biz koruduk , Reis sadece bize güveniyor....

Reis Ak Parti içindeki her şeyi yakından biliyor. Bunun için de düzeltmek amacı ile teşkilatlara ve içindeki "çürüklere" ayar ! vermek, ortaya çıkarmak , yerlerine yeni sağlam olanları bulmak için hususi emir verdi. Bizi şu şu kişiler destekliyor, birlikte çalışıyoruz...

Daha neler neler…

Bu cümleler her yerde ulu orta geziyor zaten. Gayesi dava olan da " hımmm, demek. (X) de varsa doğru diyerek hemen destek veriyor ve böylelikle teşkilatlanma hızla devam ediyor.

O bakan destekliyor, bu teşkilat destekliyor, şu baş Danışman emri ile....

Gırla kıyamet.

Sözlerde doğruluk payı yok mu derseniz, sonuna kadar var derim. Bunun yolu bu mu?

Ne yapalım sesimizi duyuramıyoruz diyor. Kime ?

Reise, Genel Başkana, Teşkilat Başkanına.

Hoppala.

Ardımızda × bakan var diyor, sesimizi duymuyor diyor. Arkamızda × başdanışman var diyor, sesimizi duymuyor diyor. Başdanışman biliyor ama sesini ocak, vakıf kurarak duyurmaya çalışıyor.

Zaten duymuyorlar tamam, kaale almıyorlar tamam da , bu mu yöntem?

Garip.

Birileri birilerinin adını kullanarak sistematik teşkilat kuruyor, amacı nedir ben bilmiyorum. Basmadı kafam.

X dernek veya ocak başkanı kalkıyor partinin il başkanı hakkında olmadık laflar ediyor canlı yayında, bunu X kanalında ve resmi sitesinde yayınlıyor, sonra dönüyor Reis diyor. Beş dakika sonra bir bakıyorsun, yıllarca bakanlık yapmış biri aynı kanalda canlı yayına çıkıyor. Bu ne biçim bir bilinmezlik ağı?

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığının bu gruplarla olan teması nedir, ne düşünüyorlar, nasıl bakıyorlar bilmiyorum. Bildiğim bir şey varsa o da pek de hayra yormadığım...

Cumhurbaşkanı aynı zamanda Ak Parti Genel Başkanı. Herhalde 12 milyonluk bir partiyi kenara bırakarak bazılarına teşkilat ve yapı ile ilgili hususi "görev" tevdi edeceğine de inanmıyorum. Peki öyle ise bu insanlar nasıl oluyor da bu kadar açık net bir şekilde görev verildi diyerek durumdan vazife çıkarıyorlar ?

Hepsini demesek de kahir çoğunluğun Ak Parti lehine çalışmadığı muhakkak. Reis evet ama parti No ! Burada sıkıntı var. Öyle an geliyor ki aynı gruplar X ilçeye X kişi yönetime alınmadı diye kafa bile tutuyor. Ama aynı grubun genel başkanını aynı gün parti genel merkezinde X kişi ile sarmaş dolaş görüyoruz. Arka tarafta ise bu görüşmeye dair mesaj da muhteşem; bak genel başkan göğsünü gere gere. gidip tavrını koydu. Bunu gören de basıyor alkışı. Hah diyor, adamlar sağlam!

Olmuyor , olmuyor , olmuyor.

Bir başıboşluk var sanki.

Eskiden firmalar aile arasında bölününce görürdük ya hani ;

Hakiki Koç

Öz Hakiki Koç

En Hakiki Koç...

Şimdi de böyle bir resim var maalesef.

Reisçi

Hakiki Reisçi

Kalpten Reisçi

Derin Reisçi falan...

Ha genel merkez biz hepsini iyi biliriz diyorsa...

Boş ver diyorsa...

Hepsi bizden detaya takılma diyorsa...

Onlar 'dan zarar gelmez diyorsa başka tabi.

Sahi öyle mi?

Zararın daniskası daniskası.

Issız bir tarlada, tam orta yerde bir ceviz ağacı var. Karga başında, sincap dalında, fare aşağıda.

Başında pek bir şey kalmayacak bu gidişe. Birinin aklına bostan korkuluğu dikmek gelse diyorum. Kış geliyor, ambara koyacak ceviz kalmayacak sonra.

Günah keçisi olmaya razıyız gerçeği söylemek uğruna.

Kim kimdir, nedir ne değildir, bunu Ak Partinin açık ve net bir şekilde deklare etmesi gerekir. Teşkilatlara de demeli. Bunca söz arasında millet gelgitler içine itilmesin. Ya da madem herkes Reisçi, Reis ya evet desin ya da toptan kapatın desin.

Bugün Böyle diyenler 2023 bir kala "siz de gördünüz, bunca zaman uğraştık, ama olmadı. 70 il 500 ilçe teşkilatımız ile gidiyoruz hocaya, inceye doncuya derler mi ? Derlerse ben günah keçisi olmaya hazırım. Önlemini almayanlar cehennemlik olacaksa.

Böyle yazdık diye de kimse bize sana ne de demesin ayıp olur biraz....

2023 e az kaldı.

Anlayan anladı.

Devam Edeceğiz İnşallah.

Selam ve dua ile.

Yazıların her türlü yasal sorumluluğu Yazarın kendisine aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum