Whatsapp'ta erişim sorunu! BTK'dan flaş açıklama...

Whatsapp'ta erişim sorunu! BTK'dan flaş açıklama...

Dünyada bir milyardan fazla kullanıcıya sahip online mesajlaşma platformu Whatsapp'da dün gece saat 22.00 sularında bağlantı sorunları yaşanmaya başladı.Reuters haber ajansına konuşan WhatsApp sözcüsü, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve so

Cep telefonları ve web'de mesajlaşma ve görüntülü konuşma imkanı sağlayan WhatsApp'da dün saat 22.00 sularında bağlantı sorunu yaşandı.

Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulamada yaşanan sıkıntılar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Gece saatlerinde bazı kullanıcılar Whatsapp'da sıkıntı yaşayınca sosyal medyada 'Whatsapp çöktü' mesajları göndermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise uygulamanın çalıştığını öne sürerek şaşkınlıklarını dile getirdi.

WHATSAPP'TAN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Reuters haber ajansına konuşan WhatsApp sözcüsü, servislerinin kesildiğinin farkında olduklarını ve sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Sözcü hangi ülkelerin kesintiden etkilendiklerini ise açıklamadı.

BTK'DAN WHATSAPP AÇIKLAMASI

Öte yandan konuyla ilgili bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan twitter'dan sorunla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır."

WHATSAPP SORUNU GİDERİLDİ Mİ?

WhatsApp'taki erişim sorunu 2,5 saatin ardından yavaş yavaş düzelmeye başladı. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada erişim sorununun bittiğini yazdı. Bazı kullanıcılar ise hala Whatsapp uygulamasında erişim sorunu yaşadığına dair paylaşımlarda bulundu.

1 MİLYARDAN FAZLA KULLANICISI VAR

Whatsapp 180'den fazla ülkede 1 milyardan fazla kişi kullanıyor.

WhatsApp, önceden Yahoo'da toplam 20 yıl geçiren Jan Koum ve Brian Acton tarafından kuruldu. WhatsApp 2014'te Facebook'a katıldı, ama tüm dünyada hızlı ve güvenilir bir şekilde çalışan bir mesajlaşma hizmetini geliştirme amacına odaklanmak için ayrı bir uygulama olarak çalışmaya devam ediyor.