WhatsApp'tan bir yenilik daha! Bültenler özelliği üzerinde çalışmaya başladı!

WhatsApp'tan bir yenilik daha! Bültenler özelliği üzerinde çalışmaya başladı!

Dünyanın en çok kullanılan çevrim için mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın, yeni bir özellik üzerinde daha çalışmaya başladığı öğrenildi. İşte çok konuşulan o özelliğe ilişkin ayrıntılar…

Son dönemlerde akıllı telefonların her kesimden vatandaş tarafından kullanılmaya başlanması, uygulama şirketlerini de harekete geçirdi. Dünya çapında kullanıma açılan uygulamalar kullanıcı sayılarını artırmak amacı ile rakiplerine göre daha farklı özellikler üzerinde çalışmaya başladı. Bu noktada çalışmaları ile öne çıkan uygulamalardan birisi de WhatsApp oldu.

Geçtiğimiz yıldan bu yana birçok yeni özellik üzerinde çalışarak hizmet kapsamını genişleten ve dolayısı ile de kullanıcıların dikkatlerini çeken WhatsApp, toplam kullanıcı sayısını 2 milyara ulaştırmayı başardı. Liderlik koltuğunu kimseye kaptırmamak amacı ile gelişimine devam eden popüler uygulama, bugün farklı bir özellik ile daha gündeme geldi. WhatsApp’ın yeni özelliği, sektörde olay yarattı.

YENİ ÖZELLİK TESPİT EDİLDİ!

Çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları arasında öne çıkan WhatsApp’ın, 2.23.5.3 kodlu Android beta sürümünde yeni bir özellik üzerinde çalışıldığı tespit edildi. WABetaInfo tarafından tespit edilmiş olan yeni özelliğe göre WhatsApp’ın yakın zaman içerisinde haber bültenleri sunmaya başlayacağı kayda geçti. WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı bu özellik, kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı.

BÜLTENLER ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILACAK?

whatsapptan-bir-yenilik-daha-bultenler-ozelligi-uzerinde-calismaya-basladi.jpg

Henüz geliştirilme aşamasında olduğu için Bültenler özelliğinin içeriği tam olarak belli değil. WABetaInfo, yeni özelliğin uygulamanın bir diğer özelliği olan Topluluklar özelliğinin bir versiyonu olarak kullanılacağını düşünüyor. Yani duyuru grupları oluşturulacak ve haber akışı o gruplar üzerinden sağlanacak.

WhatsApp’ın Bültenler özelliği kullanıma açıldığında haber kaynaklarının WhatsApp üzerinden bültenler oluşturmaları mümkün olacak. Kullanıcılar kendi ilgi alanlarında bulunan bültenleri seçerek haber akışlarını oluşturabilecekler. Böylelikle ilgi duyulan alanlara ilişkin gelişmelere ulaşmak çok daha kolaylaşacak. Ayrıca gizliliğe de önem verilecek olan bu özellikte, haber kaynakları kendilerini takip eden kullanıcıların bilgilerine erişemeyecek. Kullanıcılar, herhangi bir endişe yaşamadan istedikleri haber kaynaklarına erişim sağlayabilecekler.

Şimdilik bültenler özelliği üzerinde çalıştığı bilinen WhatsApp, henüz beta sürümüne dahi bu özelliği aktif olarak kullanıma açmadı. Bu neden ile WABetaInfo tarafından öngörülen özelliklerde birtakım değişikler yapılabilir. Ayrıca uygulama yönetiminin özelliği geliştirmek vazgeçmesi de söz konusu olabilir.