WhatsApp’tan yeni bir hamle daha! WhatsApp Business tamamen değişiyor!

WhatsApp’tan yeni bir hamle daha! WhatsApp Business tamamen değişiyor!

WhatsApp’tan yeni bir özellik daha kullanıcılara sunulacak. Son günlerde art arda yaptığı güncellemeler ile kullanıcı deneyimi geliştiren WhatsApp bu kez de WhatsApp Business için yeni bir özelliği devreye sokmaya hazırlanıyor.

WhatsApp uygulaması bilindiği gibi dünya üzerinde en çok kullanılan anlık haberleşme platformları arasında ilk sırada yer alıyor. Uygulamanın her geçen gün gelişmesi ile sadece anlık mesajlaşa olarak değil, sosyalleşme, iş ve eğitim alanlarında da kullanılmasına imkan sunuyor.

WhatsApp Business ise, birçok işletme tarafından tercih ediliyor. İşletmelerin müşterileri ile daha hızlı ve güvenli bir şekilde iletişim kurabilmesine imkan sunan WhatsApp Business, yeni özelliklere sahip olacak. WhatsApp bu kez Business için yeni bir güncelleme sunacağını açıkladı. WhatsApp Business için sunulacak olan yeni güncelleme ile işletme hesaplarının da satışı artacak.

WHATSAPP BUSINESS FACEBOOK İLE BAĞLANTILI OLACAK

whatsapp-business-facebook-paylasimi1.jpeg

WhatsApp tarafından yeni duyurulan güncelleme ile WhatsApp Business Facebook ile bağlantı kurabilecek. WhatsApp, katalog ekleme gibi yeni özelliklerini de kullanıcılarına sunması ile işletme hesapları tarafından sıklıkla tercih ediliyordu. Bu yeni güncelleme ile işletme hesaplarının satışlarının artması da sağlanacak. Ancak, müşterilerin katalog seçeneklerini görmesi için işletmenin numarasına sahip olması gerekiyor. Bu durumda ise, sosyal medya platformları daha fazla öne çıkıyor. WhatsApp, bu olumsuz etkiyi azaltmak için Facebook üzerinde direkt olarak paylaşım yapılmasına izin verecek.

İŞLETME NUMARASINA GEREK KALMAYACAK

WhatsApp tarafından sunulacak yeni özellik ile işletmenin numarası olmasa dahi algoritma ve reklamlar sayesinde paylaşımlar sosyal medya hesaplarında görülebilecek. İşletme sahibi WhatsApp üzerinde paylaşım yaptığı anda paylaşımı Facebook hesabında da görülecek. Bu sayede işletmenin paylaşımları daha çok kişiye ulaşacak ve işletmenin satışlarında da artış sağlanacak.