Burun kaşıntısı o kanserin belirtisiymiş!

Burun kaşıntısı o kanserin belirtisiymiş!

Vücudumuz herhangi bir şey yanlış gittiğinde çeşitli sinyaller gönderiyor. Ancak hastalar bu semptomlar büyüyene kadar dikkate almıyor.

 İşte kanser hastalarının 90'ının görmezden geldiği, kanserin 7 erken belirtisi:

Ciltte doku büyümesi

Neoplazma adı verilen bu kitleler genellikle cilt veya meme kanseri belirtisidir. Ayrıca memede veya koltuk altında kitle, yemek veya kozmetik alerjisiyle alakalı olmayan döküntüler, neoplazmanın ortasında sulu yara, doğum lekesi büyümesi veya şeklinin değişmesi gibi semptomlardan herhangi birisi varsa acilen doktorunuza danışmalısınız.

Geçmeyen öksürük

Uzun süreli öksürük akciğer kanserinin ilk belirtilerinden bir tanesidir. Akciğer kanserinin diğer belirtileri arasında iştah kaybı, kilo kaybı ve ilerlemesi durumunda öksürürken kan gelmesi ve nefes darlığı yer alır

Bağırsak hareketlerinde değişiklikler

Bağırsak kanserinin belirtileri arasında kanlı dışkı, sümüksü veya iltihaplı ifraz, spontane dışkılama yer alıyor.

Ciltte kaşıntı

Ciltte döküntüler her zaman tümörlerle alakalı değildir ancak klinik tecrübeler aralarında bir bağlantı olduğunu gösteriyor.Beyin kanseri ise burun deliklerinde kaşıntıya neden olur.

Ani kilo kaybı

Mide kanserinin ilk belirtilerinden bir tanesi ani kilo kaybıdır. Ayrıca etten tiksinme, erken doyma, anemi, bağırsak hareketlerinde problemler gibi değişiklikler de mide kanserine işaret ediyor olabilir.

Sürekli boğaz ağrısı

Uzun süren boğaz ağrısı gırtlak kanseri belirtisi olabilir. Bununla birlikte nefes almada ve yutmada güçlük, boğazda bir yumru hissi, seste boğukluk, kanlı öksürük ve ağız kokusu gibi belirtiler de söz konusu ise acilen doktora danışmalısınız.